OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVI Niedziela zwykła – 19.07.2020

 1. Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Obchodzimy go z okazji wspomnienia patrona kierowców i podróżnych. W tym roku będzie przeżywany pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Jest to okazja do modlitwy za kierowców i podróżujących oraz pomocy w zakupie środków transportu na potrzeby misji.

 2. Modlitwy do św. Rity, o pomoc w bardzo trudnych sytuacjach związanych z życiem rodzinnym, w środę (22 dzień miesiąca) po wieczornej mszy.

 3. W czasie wakacji:
  - Msze Święte w niedziele odprawiane są o godz. 700, 900, 1100, 1230 i 1900.
  - kancelaria - czynna we wtorek i czwartek, w godz. od 1600 do 1800.

 4. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami na Jasną Górę, od 1 do 13 sierpnia. W drogę wyruszy 3 księży, którzy poniosą również intencje modlitewne Złotej Grupy. Zapisy i materiały do odebrania w zakrystii. Intencje modlitewne można też złożyć w zakrystii lub wysyłać poprzez SMS (numer: 724 616 971).

 5. W sobotę (25.07.) w Czaplinku na rynku miejskim odbędzie się czuwanie modlitewne: Wieczór z Jezusem. Rozpoczęcie o godz. 15.00

 6. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku informuje o możliwości zgłaszania się do ośrodka, osób chcących wesprzeć mieszkańców naszego miasta, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i osobistej poprzez pełnienie funkcji opiekuna prawnego lub kuratora dla osób ubezwłasnowolnionych. Za sprawowanie funkcji opiekuna sąd może przyznać wynagrodzenie. Osoby, które zakończyły już swoją aktywność zawodową także mogą przedkładać swoją kandydaturę.Informacje szczegółowe w tej sprawie oraz wymagane dokumenty znajdują się na stronie internetowej ośrodka oraz można je uzyskać pod nr tel. 94 37 280 00 oraz 94 37 280 84 lub osobistego w siedzibie MOPS w Szczecinku przy ul. Wiejskiej 4.

 7. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
  - śp. Irena Gajtkowska, zam. ul. Chełmińska, lat 69;
  - śp. Bogumiła Śledź, zam. Kamienna, lat 67;
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Urlopowiczom – życzymy udanego WYPOCZYNKU,
a nam wszystkim - błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia