OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII Niedziela zwykła – 26.07.2020

1. W poniedziałek modlitwy do św. Moniki (27 dnia miesiąca).

2. We środę rozpoczynamy w naszej parafii RDM-y - REDEMPTORYSTOWSKIE DNI MŁODZIEŻY 29.07-1.08.2020. W związku z pandemią nie możemy się spotkać w jednym miejscu np. w Tuchowie czy w Toruniu wzorem ubiegłych lat, dlatego gromadzimy naszą młodzież redemptorystowską lokalnie w poszczególnych parafiach. RDMy rozłożone są na cztery dni z których każdy ma oddzielny temat. Plan poszczególnych dni jest następujący:

9:00 - Modlitwa poranna (śpiew).
10:00 - Konferencja tematyczna, świadectwo, zadanie do wykonania dla wspólnoty. Praca w grupach i realizację zadań.
20:00 - Podsumowanie wieczorne on-line na platformie zoom.

3. W przyszłą sobotę przypada I sobota miesiąca, a w naszym zgromadzeniu zgromadzeniu uroczystość Świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktor Kościoła

4. Następna Niedziela to niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic po mszy św. o godzinie 9.00

5. W przyszłą niedzielę 2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. Tego dnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami – nawiedzenie kościoła parafialnego i modlitwa Ojcze nasz i Credo.

6. W czasie wakacji:
- Msze Święte w niedziele odprawiane są o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 19.00.
- kancelaria - czynna we wtorek i czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00.

7. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami na Jasną Górę, od 1 do 13 sierpnia. W drogę wyruszy 3 księży, którzy poniosą również intencje modlitewne Złotej Grupy. Zapisy i materiały do odebrania w zakrystii. Intencje modlitewne można też złożyć w zakrystii lub wysyłać poprzez SMS (numer: 724 616 971).

8. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku informuje o możliwości zgłaszania się do ośrodka, osób chcących wesprzeć mieszkańców naszego miasta, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i osobistej poprzez pełnienie funkcji opiekuna prawnego lub kuratora dla osób ubezwłasnowolnionych. Za sprawowanie funkcji opiekuna sąd może przyznać wynagrodzenie. Osoby, które zakończyły już swoją aktywność zawodową także mogą przedkładać swoją kandydaturę.
Informacje szczegółowe w tej sprawie oraz wymagane dokumenty znajdują się na stronie internetowej ośrodka oraz można je uzyskać pod nr tel. 94 37 280 00 oraz 94 37 280 84 lub osobistego w siedzibie MOPS w Szczecinku przy ul. Wiejskiej 4.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Niedzieli. (w zakrystii).

10. Pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Urlopowiczom – życzymy udanego WYPOCZYNKU,
a nam wszystkim - błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia