OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVIII Niedziela zwykła – 02.08.2020

 

 1. Dziś, wierni mogą uzyskać łaskę Odpustu Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła katedralnego, bazyliki mniejszej lub kościoła parafialnego, i za pobożne odmówienie tam modlitwy „Ojcze nasz”;

 2. Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej we wtorek (I wtorek miesiąca) o godz. 17.25 – prowadzi wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci;

 3. Modlitwy do św. Jana Neumana, w intencji osób chorych, zwłaszcza na choroby nowotworowe, w środę (5 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy;

 4. W czwartek, 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w porządku zwykłym;

 5. W piątek, 7 sierpnia, Siostry Służebniczki, które posługują w naszej parafii będą obchodzić uroczystość bł. Edmunda Bojanowskiego, Założyciela zgromadzenia. Pamiętajmy o nich w naszej codziennej modlitwie, prośmy dobrego Boga, aby były wierne charyzmatowi i duchowości swego Założyciela;

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca;
  w czwartek – o godz. 18.30 msza wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych;
  w piątek – spowiedź rano przed mszami oraz od godz. 18.00;

 7. W czasie wakacji:
  - Msze Święte w niedziele odprawiane są o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 19.00.
  - kancelaria - czynna we wtorek i czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00;

 8. Rozpoczął się sierpień, MIESIĄC TRZEŹWOŚCI. Zachęcamy Was do powstrzymania się od picia alkoholu, a trud abstynencji ofiarujmy w intencji pielgrzymów idących do Częstochowy oraz w intencji Ojczyzny - pamiętając o ofierze życia, którą złożyło tak wielu naszych rodaków w sierpniu 1920 r. oraz 1944 r. podczas Powstania Warszawskiego;

 9. Zapraszamy na rekolekcje dla maturzystów i kandydatów do Zgromadzenia Redemptorystów odbędą się w dniach od 11 – 15 sierpnia br. w Tuchowie. Więcej informacji pod nr 606 653 128;

 10. Uczestników parafialnej pielgrzymki do Fatimy (12–21.09.2020) – informujemy, że ze względu na pandemię, pielgrzymka została przeniesiona na przyszły rok;

 11. Przypominamy i prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa i higieny tj. noszenie maseczek podczas Mszy i nabożeństw w kościele; zaleca się przyjmowanie Komunii na rękę; osoby które przyjmują Komunię do ust, podchodzą na końcu procesji;
  Przestrzeganie zaleceń sanitarnych, związanych z pandemią koronawirusa, to wyraz naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem, a także stosowanie w praktyce ewangelicznej zasady miłości bliźniego i troski o dobro wspólne

 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
  - śp. Zosia Banaś;
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Urlopowiczom – życzymy udanego WYPOCZYNKU,
a nam wszystkim - błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia