OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
 XIX Niedziela zwykła – 09.08.2020 

1. Trwa sierpień, MIESIĄC TRZEŹWOŚCI. Zachęcamy Was do powstrzymania się od picia alkoholu, a trud abstynencji ofiarujmy w intencji pielgrzymów idących do Częstochowy oraz w intencji Ojczyzny - pamiętając o ofierze życia, którą złożyło tak wielu naszych rodaków w sierpniu 1920 r oraz 1944r podczas Powstania Warszawskiego.

2. Msza św. za Radio Maryja i TV Trwam we wtorek (11.08.) godz. 18.30.

3. We Środę (12.08.) o godzinie 17.50 różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej oraz Msza święta o 18.30, w intencji: za żywych i zmarłych członków Apostolstwa dobrej śmierci.

4. Nabożeństwo fatimskie w czwartek (13.08.) po Mszy św.

5. W dniu 15 sierpnia br. przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Z tej okazji Biskup Edward Dajczak prosi aby włączyć się w ogólnopolską inicjatywę i zorganizować nocną adorację Najświętszego Sakramentu z 14 na 15 sierpnia br. - w intencjach Ojczyzny angażując w nią grupy i wspólnoty parafialne. W odpowiedzi na to zaproszenie w Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godzinie 20.00 i potrwa do 6.00 rano. W związku z tym zapraszamy przedstawicieli grup parafialnych do zapisywania się w zakrystii na konkretną godzinę adoracji. 

6. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny; Tego dnia msze będą celebrowane w godzinach 700, 900, 1100, 1230 i 1900. Jest to święto obowiązkowe tj należy uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac nieobowiązkowych. Na koniec mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów.

7. Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski zgodnie ze wskazaniami KEP zalecił aby kolejna niedziela, 16 sierpnia br., była Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Po mszach świętych przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę pieniężną na rzecz poszkodowanych w wybuchu. 

8. Modlitwy do św. Gerarda, patrona małżeństw oczekujących potomstwa oraz dobrej spowiedzi, w przyszłą niedzielę (16 dzień miesiąca), po wieczornej mszy. 

9. W czasie wakacji:
- Msze Święte w niedziele odprawiane są o godz. 700, 900, 1100, 1230 i 1900.
- kancelaria - czynna we wtorek i czwartek, w godz. od 1600 do 1800.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

- śp. Roman Kowalski, l 69.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie 

Urlopowiczom – życzymy udanego WYPOCZYNKU,
a nam wszystkim - błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia