XXIV Niedziela zwykła – 13.09.2020

1. Dziś jeszcze:
    - spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. w auli domu parafialnego, po Mszy o godz. 11.00;
    - nabożeństwo fatimskie ok. godz. 19.00;

2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że w tym roku z racji pandemii, skromnie przeżywaliśmy Wielki Piątek. Warto również zastanowić się czy w naszym domu w widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także czy my i nasi bliscy nosimy krzyż - symbol wiary na sobie;

3. We wtorek, 15 września obchodzimy Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej; jest to jednocześnie święto patronalne Apostolstwo Dobrej Śmieci (ADŚ); z tej okazji:
    - o godz. 17.20 – różaniec do siedmiu Boleści Matki Bożej
    - o godz. 18.00 – nieustanna nowenna
    - o godz. 18.30 – msza święta w intencji żyjących i zmarłych członków ADŚ. Serdecznie zapraszamy;

4. Modlitwy do św. Gerarda, patrona małżeństw oczekujących potomstwa oraz dobrej spowiedzi w środę (16 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

5. W piątek, 18 września, wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży.

6. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Skrzatusza, na Diecezjalne Spotkanie Młodych, w sobotę, 19 września; zapisy u o Michała Wielgusa.
    Nie organizujemy natomiast parafialnej pielgrzymki do Skrzatusza dla dorosłych; zachęcamy do wyjazdu indywidulanie.

7. W minionym odeszli do wieczności:
    - śp. Genowefa Wutowicz, zam. ul. Chełmińska, l. 96
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzymy Wam,
błogosławionej niedzieli