OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII Niedziela zwykła – 4.10.2020

 1. Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca:
  - dla dzieci - od poniedziałku do piątku o godz. 17.00
  - dla młodzieży i dorosłych - codziennie o godz. 18.00
  - w niedziele – dla wszystkich o godz. 17.30.
  Tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy w swoich domach.
  Ponadto, w każdą środę października o godz. 21.00 zapraszamy młodzież naszej diecezji do duchowej łączności na modlitwie różańcowej. "Różaniec Młodych"; będzie transmitowany przez Dobre Media z Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  - w poniedziałek – św. Faustynę Kowalską,
  - w środę – Matkę Bożą Różańcową.

 3. Modlitwy do św. Jana Neumana, orędownika osób chorych na choroby nowotworowe w poniedziałek (jak w każdy piaty dzień miesiąca) po wieczornej Mszy.

 4. Spotkanie rady parafialnej i synodalnej, w czwartek, po wieczornej mszy św. ok godz. 19.00 w salce kolejarzy, w domu parafialnym.

 5. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11.00.

 6. W przyszłą niedzielę, (4.10.) będziemy w Polsce obchodzili XX Dzień Papieski, pod hasłem „Totus tuus”. Z tej okazji biskupi wystosowali List pasterski w którym przypominają, że człowiek winien oprzeć swoją egzystencję na fundamencie Jezusa, aby była ona stabilna i trwała. Tradycyjnie, po mszach będą zbierane ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia - na stypendium uzdolnioną a ubogą młodzież.

 7. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w kościele świętego Franciszka w Szczecinku zostanie odprawiona Msza Święta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po Eucharystii procesja i modlitwa różańcowa, nową trasą Szlaku Testamentu Jana Pawła II. Zabierzmy ze sobą różańce i lampiony.

 8. Rozpoczynamy zapisy młodzieży z 7 klasy SP na kandydatów do bierzmowania. Kandydat winien zgłosić się wraz z rodzicem (opiekunem prawnym) w kancelarii parafialnej w najbliższym tygodniu, do 9 października.

 9. Od 16 do 18 października br. w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu odbędą się Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka pt. „A nadzieja zawieść nie może”. Adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa. W programie msza św., konferencje, spotkania z psychologiem oraz kapłanem, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka. Początek rekolekcji w piątek o 17.00, a zakończenie w niedzielę ok. godz. 14.00. Na rekolekcje mogą przyjechać małżonkowie oraz osoby indywidualne. Można się zgłaszać pod numerem telefonu 696 918 401 bądź mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Koszt 150 zł od osoby. Informacje o rekolekcjach dostępne są na stronie www.diecezjakoszalin.pl

 10. W zakrystii do nabycia nowy numer miesięcznika W Naszej Rodzinie (wraz z książeczką o objawieniach w Gietrzwałdzie) oraz tygodników NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY (a w nim, specjalny dodatek dla seniorów, poświęcony leczeniu sanatoryjnemu, oraz świadectwo matki sł. B. Carla Acutisa, którego beatyfikacja odbędzie się 10 października)

 11. W minionym odeszli do wieczności:
  - śp. Jacek Siwicki, zam. ul. Chełmińska, l. 89;
  - śp. Włodzimierz Seredyn, zam. ul. Warszawska, l. 78
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Życzymy Wam,
błogosławionej niedzieli
i udanego tygodnia