XXVIII Niedziela zwykła – 11.10.2020

1. Obchodzimy dziś XX Dzień Papieski pod hasłem "Totus tuus". Po mszach zbiórka do puszek na pomoc stypendialną dla uzdolnionej, a biednej młodzieży. Zachęcamy też do nabycia „kremówek papieskich”, ofiara 5,0 zł.

2. Dziś na mszy o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu za 75 lat obecności Sióstr Niepokalanek w Szczecinku;

3. Ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie we wtorek, po wieczornej Mszy św. z procesję wokół kościoła;

4. We wtorek na nowennie i Mszy wieczornej będziemy się modlić w intencji Radia Maryja i TV Trwam.

5. Różaniec do siedmiu Boleści Matki Bożej w środę o godz. 17.50; po nim Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.

6. Msza dla kolejarzy w środę o godz. 17.00.

7. W środę, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej; Wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 16:00; z racji pandemii nie będzie spotkania przy ciastku i kawie.

8. W środę rozpocznie się 9 dniowa nowenna pro live – modlitwa za sędziów Trybunału Konstytucyjnego, aby z odwagą stanęli na straży prawa do życia i godności dzieci nienarodzonych.
    22 października br. (w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II), Trybunał Konstytucyjny zbada niezgodność z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, tzw. przesłanki eugenicznej do przeprowadzenia aborcji (możliwość zabijania nienarodzonych ze względu na podejrzenie choroby)
    Jeżeli Trybunał stwierdzi niekonstytucyjność przepisów dopuszczających uśmiercenie dziecka z powodu podejrzenia ciężkiej choroby lub wady rozwojowej, przepisy te zostaną definitywnie usunięte z polskiego porządku prawnego. Uda się wówczas wyeliminować ponad 90% tzw. legalnych aborcji w Polsce (z ponad 1050 do ok. 40-50 rocznie).
    Dostrzegając wagę orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, pragniemy zaprosić każdego człowieka dobrej woli do modlitwy za wszystkich sędziów Trybunału.

9. W piątek w liturgii, świętujemy św. Gerarda, redemptorystę, patrona dobrej spowiedzi oraz małżeństw oczekujących potomstwa.

10. W piątek wieczór zapraszamy na czuwanie Duch i Ogień, zabierzcie znajomych! Początek godz. 19.30. Liturgia słowa, spotkanie przy herbacie, Adoracja!

11. W sobotę, 17 października swoje imieniny obchodzi s. Ligoria, przełożona Sióstr Służebniczek. Msza św. w intencji Solenizantki w sobotę o godz. 18.30. Pamiętajmy o Solenizantce w naszych modlitwach.

12. Za tydzień Niedziela misyjna; po mszach będzie zbiórka do puszek na misje.

13. Również w przyszłą niedzielę, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. W modlitwach będziemy polecali pracowników Służby Zdrowia, którzy tego dnia obchodzą swoje święto.
    Tego też dnia swoje Imieniny obchodzi o. Łukasz Kalisz, duszpasterz. Msza w intencji Solenizanta o godz. 11.00.

14. Zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej indywidulanie, albo wspólnotowo w naszym kościele – podczas nabożeństwa różańcowego:
    - dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17:00
    - dla młodzieży i dorosłych – codziennie o godz. 18:00
    - w niedziele – dla wszystkich o godz. 17:30;

15. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem lub w zakrystii można nabyć „kartki wypominkowe”; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii parafialnej.

16. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego wraz z filmem DVD pt. „Ziemia Maryi”; ponadto w numerze ciekawy artykuł o nowej Encyklice Papieża Franciszka, n.t. braterstwa.

17. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:
    - śp. Józef Nowak, zam. ul. Warszawska, l. 71;
    - śp. Krzysztof Rygielski, zam. ul. Warcisława IV, l. 41;
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzymy Wam,
błogosławionej niedzieli