We wtorek, 13 października 2020r. u jednego z ojców redemptorystów w Szczecinku stwierdzono zakażenie wirusem Covid-19. Ojciec ten przebywał wcześniej w samoizolacji; jednakże ze względu na bezpieczeństwo, pozostałych pięciu współbraci klasztoru przebywa na kwarantannie do 19 października br.

Redemptoryści przebywający na kwarantannie pozostają w stałym kontakcie z lekarzem rodzinnym
i  SANEPIDEM oraz stosują się do ich poleceń.

Dom zakonny pozostaje zamknięty, ale kościół jest normalnie obsługiwany. Posługę w parafii podejmą pozostali 3 misjonarze redemptoryści, którzy w ostatnim czasie przebywali poza klasztorem, gdyż prowadzili misje, i nie mieli kontaktu z zakażonym. Wszystkie Msze i nabożeństwa odbywają się według programu i z zachowaniem przepisów sanitarnych.

Kancelaria parafialna pozostaje czynna.

Dziękujemy za słowa otuchy, wsparcie i modlitwę. Polecamy się wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Redemptoryści

ze wspólnoty w Szczecinku