OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX Niedziela zwykła – 18.10.2020

 1. Do poniedziałku (19.10), nasz dom zakonny pozostaje zamknięty, gdyż u jednego z redemptorystów wykryto zakażanie koronawirusem; pięciu pozostałych redemptorystów przebywa na kwarantannie.

 2. Kościół jest normalnie obsługiwany. Wszystkie Msze i nabożeństwa odbywają się według programu i z zachowaniem przepisów sanitarnych. Posługę w parafii podejmuje 2 misjonarzy redemptorystów, którzy w ostatnim czasie przebywali poza klasztorem, gdyż prowadzili misje, i nie mieli kontaktu z zakażonym.
  Kancelaria parafialna pozostaje czynna.
  Dziękujemy za słowa otuchy, wsparcie i modlitwę. 

 3. Decyzją Ministerstwa Zdrowia, od soboty (17.10.) powiat szczecinecki dołączył do tzw. czerwonej strefy. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, podczas uroczystości religijnych w naszym kościele może uczestniczyć maksymalnie 90 osób, oraz 21 osób w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
  Prosimy o używanie maseczek i zachowywanie dystansu społecznego zwłaszcza w czasie podchodzenia do Komunii św.

 4. W związku z zaistniałą sytuacją Biskup E. Dajczak udzielił DYSPENSY od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, do 28 listopada 2020, następującym wiernym:
  a) osobom w podeszłym wieku;
  b) osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.);
  c) osobom, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem;
  d) osobom, które nie będą mogły skorzystać z możliwości uczestnictwa we Mszy św. ze względu na ograniczenie liczby wiernych w kościołach w strefach tzw. „czerwonej” i „żółtej”.

 5. Wierni mogą przyjmować Komunię Świętą zarówno bezpośrednio do ust, jak i na rękę. O formie tej decyduje każdy wierny, w sposób wolny i nieskrępowany. Jeśli będzie obecnych dwóch szafarzy – to będą oddzielne rzędy dla przyjmujących Komunię Świętą bezpośrednio do ust i oddzielny na rękę. Jeśli obecny jest jeden szafarz, komunikuje on najpierw osoby przyjmujących na rękę, a następnie osoby przyjmujących do ust.

 6. Sakrament pokuty i pojednania będzie ponownie sprawowany w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 7. Spotkania grup i wspólnot parafialnych (osób dorosłych) przenosimy do kościoła. Natomiast spotkania formacyjne dzieci i młodzieży, np. ministrantów, oazowiczów będą odbywały się zdalnie „on line” – aż do poprawienia się sytuacji epidemiologicznej w SP nr 1 oraz szkołach średnich.

 8. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”; Rozpoczyna on w kościele tydzień misyjny. Zachęcamy do modlitwy za misjonarzy; po mszach zbiórka do puszek na misje.

 9. Dzisiaj również przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. W modlitwach polecamy pracowników Służby Zdrowia, którzy obchodzą swoje święto.

 10. O. Łukasz Kalisz, duszpasterz, obchodzi dzisiaj swoje imieniny. Z racji kwarantanny msza w intencji o. Łukasza zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Drogiego Solenizanta polecamy Waszym modlitwom.

 11. Jutrzejsze, ósme spotkanie kursu przedmałżeńskiego jest odwołane.

 12. W czwartek, 22 października, w liturgii wspominamy św. Jana Pawła II. Tego dnia Trybunał Konstytucyjny ma rozstrzygnąć, czy aborcja eugeniczna jest zgodna z konstytucją. Dlatego do środy trwa nowenna pro live – modlitwa za sędziów Trybunału, aby z odwagą stanęli na straży prawa do życia i godności dzieci nienarodzonych.

 13. Nabożeństwa różańcowe:
  - dla dzieci - od poniedziałku do piątku o godz. 17:00
  - dla młodzieży i dorosłych - codziennie o godz. 18:00
  - w niedziele – dla wszystkich o godz. 17:30.

 14. Na stoliku pod chórem lub w zakrystii można nabyć „kartki wypominkowe” za zmarłych; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii.

 15. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” są ciekawe artykuły, m.in. o Siostrach Niepokalankach, które od 75 lat posługują w Szczecinku oraz o śp. Ks. Piotrze Pawlukiewiczu, znanym i cenionym rekolekcjoniście i kaznodziei;

 16. W następną niedzielę będziemy zbierać datki do puszek na emigrantów. Będziemy też rozprowadzać „zapałki” Caritas – na opał dla ubogich;

 17. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym Biskup Ordynariusz zachęca wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą oktawę uroczystości. 

 18. Na zakończenie Mszy św. powracamy do praktyki śpiewu Suplikacji w intencji ustania epidemii, za chorych i personel medyczny oraz w intencji zmarłych.
  Biskup Ordynariusz prosi również wiernych o modlitwę błagalną o powstrzymanie epidemii np. poprzez odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia, każdego dnia, jeśli to możliwe, w Godzinie Miłosierdzia pomiędzy godz. 15:00 a 16:00.

 19. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:
  - śp. Wincenty Latkowski, zam. ul. Szczecińska, l. 78;
  - śp. Henryk Witek, zam. ul. Chełmińska, l. 85;
  - śp. Ewa Wiśniewska, zam. ul. Piłsudskiego, l. 65;
  - śp. Sławomir Wiktorski, zam. ul. Chojnicka, l. 51;
  - śp. Jacek Siemaszko, l. 63;
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 20. Mimo tej trudnej sytuacji, w której na nowo się znaleźliśmy, czekamy na Was w kościele; polecamy Was w naszych modlitwach w klasztornej kaplicy i o modlitwę za nas także Was prosimy.

 

 

Życzymy sobie nawzajem
niezachwianej nadziei
i ufności w Boże Miłosierdzie