Uroczystość Wszystkich Świętych – 1.11.2020

1. Dzisiejsza Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam, że wśród nas żyli, żyją i żyć będą święci; Ze względu na pandemię cmentarze pozostają zamknięte do 2 listopada. Zachęcamy do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, na pozostałe dni oktawy uroczystości;

2. Dzisiaj po mszach można nabyć „zapałki Caritas” w ramach akcji „Zapałka nie ogrzeje” na opał dla osób ubogich z parafii;

3. Jutro, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych ZmarłychPorządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Na Mszę o godz. 18.30 zapraszamy rodziny, których bliscy umarli w okresie od 1 listopada 2019 r. do 31 października br. Prosimy przynieść ze sobą świece;

4. W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać ODPUST ZUPEŁNY dla wiernych zmarłych, przez pobożne nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się, za zmarłych, pod zwykłymi warunkami wymaganymi przez Kościół (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwy w intencjach Ojca Świętego).
    Osoby, które nie mogą wyjść z domu, mogą również uzyskać odpust zupełny, odmawiając przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Bożej np. modlitwy jutrzni lub nieszporów z oficjum za zmarłych, różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia lub inne zwyczajowe modlitwy;

5. Od dziś, do 8 listopada będzie trwał „Różaniec do granic nieba”. Ten duchowy program składa się z 2 elementów:
    a) W naszym kościele, do 8 listopada – będzie odmawiany różaniec:
    - w dni powszednie o godz. 17.30;
    - w niedzielę (dzisiaj oraz 8 listopada) – po mszy o godz. 9.00
    oraz specjalna modlitwa pokutna;
    Wspólną intencją nabożeństw jest prośba o uleczenie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych – tych nieprzyjętych i tych, które nie mogły się narodzić z powodów naturalnych; oraz przebłaganie za wszystkie nasze grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane.

b) Oprócz tego każdy (indywidualnie lub rodzinnie) jest zaproszony, by udać się na grób rodzinny i odmówić tam specjalną modlitwę (lub uczynić to w innym wybranym przez siebie miejscu, np. w domu). Modlitwa będzie aktem świadomego włączenia dzieci nienarodzonych do wspólnoty rodzinnej. Przy nawiedzeniu grobów rodzinnych, zwracamy się do wszystkich dzieci nienarodzonych, które zostały zabite, na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Prosimy je o wybaczenie. Dzieciom, które odeszły naturalnie dziękujemy za ich obecność. Wszystkie prosimy o wstawiennictwo. Za dusze zmarłych, które cierpią w czyśćcu za grzechy przeciwko życiu, ofiarowujemy odpust zupełny. Na koniec modlitwy stawiamy znicz. To szczególne „nawiedzenie” cmentarza i modlitwa może przynieść potężne owoce: pojednanie, przebaczenie oraz wstawiennictwo dzieci nienarodzonych.

6. Różaniec Róż Żywego Różańca w listopadzie, z racji wypominek, będzie:
    - w dni powszednie – o godz. 17.30;
    - w niedziele – po Mszy o godz. 9.00.

7. Nabożeństwa wypominkowe:
    - w dni powszednie – o godz. 18:00
    - w niedziele – o godz. 17:30.

8. Kartki wypominkowe za zmarłych można nabyć na stoliku pod chórem lub w zakrystii; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii;

9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca, z odpowiednimi nabożeństwami:
    w czwartek
    - o godz. 18.30 – msza wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych
    w piątek:
    – spowiedź – rano przed mszami oraz od godz. 18.00;
    – nie ma odwiedzin chorych (tylko na wezwanie, w zagrożeniu życia)
    w sobotę
    – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

10. Modlitwy do św. Jana Neumana, orędownika osób chorych na choroby nowotworowe, w czwartek (jak w każdy piaty dzień miesiąca) po wieczornej Mszy;

11. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w następną niedzielę, po Mszy o godz. 11.00, w kościele;

12. Grupa wolontariuszy z naszej parafii gotowa jest pomóc osobom chorym i starszym w zrobieniu zakupów. Wystarczy zadzwonić pod jeden z poniższych numerów:

- Sebastian Krawiec - 604 442 942
    - Ela Pankanin - 604 885 041
    - Ewa Jabłońska - 882 839 518
    - Ela Łazar - 601 795 517
    - Lucyna Łukaszczuk – 796 406 288
    - Renata Wójtowicz - 510 062 187
    - Adam Pawlukiewicz - 728 322 409
    - Magda Mazur Balcerzak – 608 794 237
    - Anna Pacałaty – 512 133 196
    - Agnieszka Decewicz – 662 856 664
    - Alicja Jankowska – 665 811 263
    - Barbara Dawlewicz – 608 856 006
    - Hanna Teichman – 603 047 438
    - Jolanta Roszkowiak – 601 545 410

13. Zachęcamy Was do modlitwy o ustanie epidemii oraz za chorych, służbę zdrowia, osoby zmarłe i ich rodziny, zwłaszcza przez śpiew Suplikacji i odmawianie w rodzinach różańca czy Koronki do Bożego Miłosierdzia.

- śp. Zuzanna Domaszczyńska, zam. ul. Warcisława IV, l. 89;
    - śp. Jerzy Krotkiewicz, zam. ul. Warcisława IV, l. 79;
    - śp. Ewa Tomczyk, zam. ul. Chełmińska, l. 72;
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzymy sobie nawzajem
niezachwianej nadziei