Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
22.11.2020

1. Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy ona roczny obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa.

2. Dzisiaj również w liturgii wspominamy św. Cecylię, patronkę chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. Msza św. w intencji muzyków dziś o godz. 12.30. W modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego, zwłaszcza o naszych chórzystach z chóru parafialnego i Orantes oraz posługujących w scholach.

3. Modlitwy do św. Rity, o wsparcie w bardzo trudnych sytuacjach związanych z życiem rodzinnym, dzisiaj po wieczornej Mszy św.

4. W środę, w liturgii wspominamy św. Katarzynę Aleksandryjska, patronkę kolejarzy. O godz. 18.30 Msza św. w intencji zmarłych i żywych członków Stowarzyszenia Kolejarzy; wcześniej o godz. 18.00 wypominki.

5. Modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób w piątek, (27 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

6. Kolejne czuwanie z cyklu „Duch i ogień” w najbliższy piątek; rozpoczęcie o godz. 19.30. Zapraszamy.

7. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła, zapraszamy do udziału w TRANSMISJACH INTERNETOWYCH Mszy niedzielnej z naszego kościoła: niedziela – godz. 11.00 z udziałem dzieci oraz o godz. 12.30.

8. Nabożeństwa wypominkowe:
    - w dni powszednie – o godz. 18.00
    - w niedziele – o godz. 17.30

9. W kancelarii można nabywać opłatki na stół wigilijny i świece „Caritas”. Z racji pandemii, może warto zanieść je starszym i schorowanym sąsiadom… Przypominamy, że nasza parafia nikogo nie delegowała do roznoszenia opłatków po domach.

10. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:
    - śp. Zbigniew Bieliniak, zam. ul. Warcisława IV, l. 83;
    - śp. Zbigniew Smoliński, zam. ul. Chodkiewicza 8/1, l. 63;