I NIEDZIELA ADWENTU - 29.11.2020r.

1. Dziś I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny 2020/2021, który będziemy przeżywali pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich.

2. Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest poranna Msza św. RORATNIA o godz. 6.30. Zachęcamy Was do uczestnictwa, a w sposób szczególny dzieci z lampionami. W tym roku z racji pandemii po mszy nie będzie spotkania w klubie przy gorącym kakao i drożdżówce; w zamian będą cukierki czekoladowe.

3. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła, zapraszamy do udziału w TRANSMISJACH INTERNETOWYCH z naszego kościoła:
    Roraty – o godz. 6.30
    Msza niedzielna – o godz. 11.00 (z udziałem dzieci) oraz o godz. 12.30.

4. W tym tygodniu nie odbędą się rekolekcje adwentowe – dlatego msze w dni powszednie będą sprawowane o zwykłej godzinie tj. o 6.30, 7.30 oraz o godz. 18.30; Intencja z godziny 8.30 za śp. Władysława Kunickiego będzie odprawiona o godz. 7.30.

5. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Andrzeja Apostoła; Tego dnia swoje imieniny obchodzą: o. Andrzej Skoczeń oraz o. Andrzej Kiełbasa. Msza w Ich intencji o godz. 18.30. Drogich Solenizantów polecamy Waszym modlitwom.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobota miesiąca.
    • w czwartek – o godz. 18.30 – Msza wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych oraz liturgicznej służby ołtarza;
    • w piątek:
    – spowiedź rano przed mszami oraz od godz. 18.00;
    – nie ma odwiedzin chorych (idziemy tylko na specjalne wezwanie)
    • w sobotę – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

7. Modlitwy do św. Jana Neumana, orędownika osób chorych na choroby nowotworowe w sobotę (jak w każdy 5 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy.

8. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę, 6 grudnia, w kościele,
    - klasa A – godz. 10.00
    - klasa B – godz. 12.00
    - klasa C oraz pozostałe szkoły – godz. 13.30.
    Podczas spotkania poświecimy medaliki.

9. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

10. W najbliższy piątek i sobotę, (4-5.12.) w Sklepie Biedronka, przy ul. Przemysłowej, będzie prowadzona zbiórka żywności dla ubogich. Z racji pandemii nie będzie dzieci ze szkolnego Koła Caritas, a tylko wystawiony specjalny kosz, gdzie będzie można umieszczać produkty.
    Produkty żywnościowe można także nadal przynosić w papierowych torbach Caritas do kościoła, zakrystii lub kancelarii.

11. W kancelarii można nabywać opłatki na stół wigilijny i świece „Caritas”. Z racji pandemii, może warto zanieść je starszym i schorowanym sąsiadom. Przypominamy, że nasza parafia nikogo nie delegowała do roznoszenia opłatków po domach.

12. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego wraz z kalendarzem na 2021r. Są też nowe kalendarze diecezjalne;

13. DZIĘKUJEMY Wam za wspieranie duchowe i materialne naszej parafii. Jesteśmy Wam za to niezmiernie wdzięczni; wyrazem naszej wdzięczności są nasze modlitwy oraz Eucharystie sprawowane w Waszych intencjach.

14. W dniach od 30.11. do 6.12.br odbędą się bezpłatne badane słuchu, w gabinetach ACS SŁUCHMED:
    - na ul. Polnej 24 (Przychodnia Wojskowa) – kom 733 006 149; oraz
    - na ul. Bartoszewskiego 38 – naprzeciw Sklepu Veritas; - kom 798 766 885;