II NIEDZIELA ADWENTU – 6.12.2020 r.

1. Dziś jeszcze spotkanie rodziców dzieci komunijnych:
    - klasa A – godz. 10.00
    - klasa B – godz. 12.00
    - klasa C i pozostałe szkoły – godz.13.30
    W trakcie spotkanie poświęcimy medaliki

2. Dzisiaj po Mszach zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

3. Dziś wspominamy św. bp. Mikołaja z Miry (obecnie Demre w Turcji). Biskup Mikołaj, jak dobry pasterz, troszczył się o całą swoją wspólnotę, ale zwłaszcza o tych, którzy potrzebowali większej pomocy i opieki. Dzisiaj wielu z nas otrzymało lub otrzyma prezenty „od św. Mikołaja". Dziękujemy wszystkim Mikołajom! Możemy też spróbować zostać Mikołajami. Pewnie znajdzie się gdzieś blisko nas ktoś, kto potrzebuje pomocy i opieki – albo naszego osocza!

4. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu: „badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa [...]”.

5. We wtorek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Od godziny 12.00 do 13.00 w Kaplicy Miłosierdzia będzie możliwość uczestniczenia w osobistej modlitwie tzw. Godzinie Łaski. Tego dnia Siostry Służebniczki przeżywają swoje patronalne święto. Pamiętajmy o Siostrach w naszych modlitwach oraz prośmy o nowe powołania do Zgromadzenia.

6. Różaniec do 7-miu Boleści Matki Bożej w środę o godz. 17.50; po nim Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

7. RORATY od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich, w sposób szczególny dzieci z lampionami.

8. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła, zapraszamy do udziału w TRANSMISJACH INTERNETOWYCH z naszego kościoła: roraty – o godz. 6.30 Msza niedzielna – o godz. 11.00 z udziałem dzieci oraz o godz. 12.30.

9. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w czwartek o godz. 19.00 (po mszy wieczornej) w auli; w zakrystii są do odebrania materiały na ww. spotkanie.

10. W kancelarii i zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny i świece „Caritas”. Z racji pandemii, może warto zanieść je starszym i schorowanym sąsiadom.

11. Polecamy nowy numer miesięcznika „W Naszej Rodzinie” wraz z książką bp. J. Zawitkowskiego, pt. Dlaczegoś zwątpił. Są tez kalendarze diecezjalne na 2021r.

12. W sobotę, 12 grudnia odbędzie się multimedialny PROJEKT – Randka Małżeńska! Jego celem jest pokazanie, jak ważnym skarbem jest małżeństwo i co robić, aby z niego czerpać, ubogacać je... Nie wszyscy bowiem mają umiejętność / śmiałość / możliwość / pomysł / chęć pracy, czy chociażby przyglądania się - swojemu małżeństwu. Zapewne jest wielu naszych znajomych, sąsiadów, członków dalszej rodziny, którzy w swoim małżeństwie, o przyczynach kłopotów, czy nawet o radościach nie umieją rozmawiać, a co dopiero próbować stawiać konstruktywnie im czoło. Projekt będzie się składał z:
    • multimedialnego WARSZTATU „Randka małżeńska” premiera 12.12.br
    • specjalnej STRONY internetowej projektu
    • APLIKACJI mobilnej
    Jeśli uważasz, że o ten Skarb warto zabiegać, to: obejrzyj INTRO naszego projektu
    ZAPISZ się na szkolenie (webinar)
    polub / udostępnij / skomentuj
    Na tym szkoleniu zostaniesz zapoznany ze szczegółami projektu, a co najważniejsze, otrzymasz gotowy warsztat Randka Małżeńska i dostęp do APLIKACJI, która będzie rozwinięciem warsztatu.

13. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:
    - śp. Jerzy Bednarczyk, l. 54;
    - śp. Krystyna Kantioler, l. 67;