OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA ADWENTU - 13.12.2020r.

 

 1. RORATY od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

 2. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła, zapraszamy do udziału w TRANSMISJACH INTERNETOWYCH z naszego kościoła:
  - roraty – o godz. 6.30
  - msza niedzielna – o godz. 11.00 z udziałem dzieci oraz o godz. 12.30.

 3. We wtorek na Nowennie będzie wyświetlona katecheza n.t encykliki ekologicznej Laudato Si papieża Franciszka; konferencję wygłosi nasz były wikariusz o. Marek Kordecki, obecnie student w Rzymie. Będzie to w ramach realizacji projektu Caritas, pt. Ambasadorzy Bożego Stworzenia.

 4. Modlitwy do św. Gerarda, patrona małżeństw oczekujących potomstwa oraz dobrej spowiedzi w środę (16 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 5. W czwartek (17 grudnia) rozpoczynamy drugą część Adwentu, w której liturgia słowa będzie ukazywała atmosferę Ziemi Świętej w okresie bezpośrednio poprzedzającym przyjście na świat Jezusa Chrystusa.

 6. Odwiedziny chorych w piątek (ewentualnie jeszcze w sobotę) po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.

 7. Zapraszamy młodzież do duchowego uczestnictwa w Adwentowym Czuwaniu Młodych, które odbędzie w piątek (18 grudnia) o godz. 20.00 w sanktuarium w Skrzatuszu. Czuwanie będzie transmitowane przez Dobre Media, na stornie – www.dobremedia.org My zgromadzimy się w naszym kościele i będziemy się łączyć duchowo.

 8. Zapraszamy do uczestnictwa w Diecezjalnych Rekolekcjach Adwentowych, które odbędą się od 17 do 20 grudnia br. w sanktuarium w Skrzatuszu. Rekolekcje poprowadzi bp Edward Dajczak; będą one transmitowane przez telewizję internetową "Dobre Media" -www.dobremedia.org .

  PROGRAM:

  17.12. - CZWARTEK
     12.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną
     20.00 - nauka rekolekcyjna

  18.12. - PIĄTEK
     12.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną
     20.00 - Adwentowe Czuwanie Młodych z nauką rekolekcyjną

  19.12. - SOBOTA
     12.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną
     20.00 - nauka rekolekcyjna

  20.12. - NIEDZIELA
     12.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną, zakończenie

 9. W następną niedzielę rozpoczną się parafialne rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku; nauki wygłosi o. A. Kiełbasa na mszy o godz. 17.00 oraz o godz. 18.30

 10. W kancelarii i zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny i świece „Caritas” oraz kalendarze diecezjalne na 2021r.

 11. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali produkty żywnościowe na paczki świąteczne. W tych dniach trafią one do potrzebujących rodzin z naszej parafii. Dziękuję również paniom z parafialnego Caritas i wolontariuszom za poświęcony czas.

 12. Przy tej okazji pragnę wyrazić Wam naszą wdzięczność za wspieranie materialne naszej parafii i klasztoru, m.in. za dokonywane wpłaty - przelewy na parafialne konto bankowe. Dzięki temu możemy przetrwać ten trudny dla wszystkich czas i dokonywać wszystkich koniecznych opłat za media i inne.

 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Emila Skoczeń, lat 77 – mama ojca Andrzeja Skocznia;
  - śp. Hieronim Bikun, ul. Chełmińska, l. 80;
  - śp. Kazimierz Okścin, zam. ul. Warcisława IV, l. 82;
  - śp. Teresa Jaworska, zam. ul. Sikorskiego, l. 54;
  Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu… Wieczny odpoczynek..

 

Życzymy Wam,
błogosławionej niedzieli
i udanego tygodnia