OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Święto Świętej Rodziny - 27.12.2020r.

 1. Dziś niedziela Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa. Jest to jednocześnie święto każdej rodziny. Każda bowiem rodzina, podobnie jak Rodzina z Nazaretu, jest pomysłem Boga Ojca i do każdej zaprosił się na stałe Syn Boży. Módlmy się za nasze rodziny, aby stawały się coraz bardziej na wzór Świętej Rodziny i podejmujmy działania, aby nasze rodziny nie były tylko grupami ludzi mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa. 

 2. W czwartek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Kancelaria – nieczynna.

 3. W piątek, 1 stycznia - Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; Msze święte o godz. 9.00, 11.00, 12.30; 16.00 oraz 18.00  (nie ma mszy o godz. 7.00) 

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  w sobotę: różaniec i modlitwy w duchu fatimskim o godz. 8.00

 5. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.00. 

 6. W tym roku, z powodu trwającej pandemii, w naszej diecezji, nie będzie tradycyjnej wizyty kolędowej w waszych domach. KOLĘDA będzie miała INNĄ FORMĘ: Mieszkańcy poszczególnych ulic, będą zapraszani na konkretny dzień tygodnia do naszego kościoła na Msze, która będzie sprawowana w ich intencji. Udział we Mszy będzie do wyboru: albo o godz. 7.30 rano albo o godz. 18.30. Podczas tej mszy m.in. poświecimy zakupione przez nas buteleczki z wodą święconą i wydrukowane broszury z modlitwami błogosławieństwa mieszkań – które każdy z Was zabierze do swego domu, i tam z domownikami – pomodlicie się i poświecicie Wasze mieszkania. Taką formę kolędy rozpoczniemy w poniedziałek, 4 stycznia 2021r.; PLAN KOLĘDY umieściliśmy w gablocie i na parafialnej stronie Internetowej;

  PLAN KOLĘDY na pierwszy tydzień jest następujący:

  Poniedziałek, 4 stycznia 2021r.
  ul. Armii Krajowej
  ul. Zana
  ul. M.C. Skłodowskiej
  ul. Chodkiewicza

  Wtorek, 5 stycznia
  ul. Kamienna 
  ul. Wybickiego
  ul. Malczewskiego
  ul. Kamińskiego 

  Środa, 6 stycznia, uroczystość 3 Króli - kolędy nie ma

  Czwartek, 7 stycznia
  ul. Przemysłowa   
  ul. Wiśniowa         
  ul. Chojnicka       
  ul. Poznańska       

  Piątek, 8 stycznia
  ul. Sikorskiego   
  ul. Czaplinecka 

  Sobota, 9 stycznia
  ul. Miła     
  ul. Grudziądzka
  ul. Drahimska
  ul. Kanałowa       

 

OFIARY z kolędy (tzw. koperty) składane na tacę, będą przeznaczone na pokrycie kosztów remontu dachu domu parafialnego, w tym: na spłatę zaciągniętego kredytu na 150 tys. zł.

 

 

Drodzy Parafianie

życzymy Wam

Błogosławionego Nowego 2021 Roku. 

Niech ten Nowy Rok przypomniana nam o sile Bożej miłości.

Doświadczajmy jej w naszych sercach i rodzinach każdego dnia.