OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
IV Niedziela zwykła – 31.01.2021r.

 1. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego;  msze w porządku zwykłym. Z ustanowienia św. Jana Pawła II ten dzień jest obchodzony jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; Polecajmy w tym dniu zakonników i zakonnice; po mszach zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne (np. Karmelitanki w Bornem Sulinowie). 

 2. Zapisy osób dorosłych (po 21 roku życia), którzy chcą się przygotować do Sakramentu bierzmowania – w środę godz. 19.00 w klubie domu parafialnego. 

 3. W każdy czwartek o godz. 7.10, w Radio Maryja transmitowana jest Msza św. z Watykanu od grobu św. Jana Pawła II.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami:
  w czwartek
  - o godz. 18.30 – Msza św. wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych;
  w piątek:
  - spowiedź – rano przed mszami oraz od godz. 18.00; 
  - wizyta u chorych – tylko po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii;
  w sobotę – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

 5. W piątek, 5 lutego, imieniny obchodzi s. Agata, organistka. Msza św. w intencji Solenizantki będzie o godz. 18.30. Polecamy ją Waszym modlitwom.

 6. Modlitwy do św. Jana Neumanna w intencji osób chorych, zwłaszcza na choroby nowotworowe, w piątek (5 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy  św.

 7. Za tydzień I niedziela miesiąca, adoracyjna; po Mszy o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych;  taca na pokrycie kosztów ogrzewania. 

 8. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w następną niedzielę o godz. 10.00 w Kaplicy miłosierdzia (w kościele będzie zmiana tajemnic różnicowych)

 9. W naszym mieście tworzy się nowy chór mieszany (dla głosów żeńskich i męskich). W związku z tym dyrygent nowopowstającego zespołu Karol Wojtowicz, serdecznie zaprasza na przesłuchania, które odbędą się 5 lutego  o godz. 19.00 w domu parafialnym naszej parafii. Zaproszenie skierowane jest do osób w każdym wieku, bez wymagania jakiegokolwiek wykształcenia muzycznego. Założeniem jest zebranie zespołu spośród członków parafii miasta i okolic w celu śpiewania podczas liturgii w naszych kościołach oraz z czasem ewentualne poszerzenie działalności o koncertowanie. Osoby chętne, które z różnych względów nie będą mogły zjawić się na przesłuchaniu w wyznaczonym terminie, mogą skontaktować się bezpośrednio z dyrygentem telefonicznie lub mailowo: Karol Wojtowicz - tel. 667 953 802; e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 10. Jednocześnie informujemy, że od wielu lat działający na terenie naszego miasta i nie tylko, Chór ORANTES, nieprzerwanie prowadzi swoją działalność i zaprasza osoby zainteresowane śpiewaniem do grona chórzystów. Do współpracy zapraszamy także instrumentalistów. W tej sprawie można kontaktować się mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 11.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Halina Kulik, zam. ul. Klasztorna, l. 84;
  - śp. Irena Piekarska, zam. ul. Gdańska, l. 80;
  - śp. Ryszard Bednarek, l. 61;
  - śp. Weronika Brozdowska, zam. ul. Warcisława IV, l. 86;