OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI Niedziela zwykła – 14.02.2021r.

 

 1. Modlitwy do św. Gerarda, patrona małżeństw oczekujących potomstwa oraz dobrej spowiedzi, we wtorek (16 dzień miesiąca) po wieczornej mszy św.

 2. W środę Popielec, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze w tym dniu o godzinie: 6.30; 7.30; 9.00, 17.00 i 18.30; Tego dnia katolików obowiązuje POST ŚCISŁY, a wiec jakościowy i ilościowy;
  JAKOŚCIOWY - czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (dla osób, które ukończyły 14 rok życia); i ILOŚCIOWY - czyli spożywamy dwa posiłki skromne i jeden do syta (osoby miedzy 18 a 60 rokiem życia).
  POST ŚCISŁY obowiązuje również w Wielki Piątek. Natomiast we wszystkie piątki w ciągu roku obowiązuje
  POST JAKOŚCIOWY (czyli: w piątki nie spożywamy pokarmów mięsnych); W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz urządzania zabaw i uczestniczenia w nich;

 3. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitwą obejmujemy osoby uzależnione i ich rodziny, a także wszystkich trwających w abstynencji i trzeźwości w ruchu AA. Nasza modlitwa jest konieczna, gdyż z najnowszych statystyk, wynika, że w Polsce liczba osób uzależnionych sięga około miliona, natomiast 4 miliony nadużywają alkoholu, spożywając go w sposób ryzykowny. Problem polega na tym, że wiele osób uzależnionych nie dostrzega problemu nadmiernego picia, lub nie przyznaje się do alkoholizmu.

 4. Ciekawą propozycją, która może pomóc w rodzinnym przeżywaniu Wielkiego Postu są „Listy Wielkopostne”, które zawierają 47 krótkich rozważań na każdy dzień. Każdy list zawiera krótki cytat z Pisma Świętego - jako list Pana Boga do nas, refleksję na jego temat oraz pytania, które budzą się w nas, gdy przebywamy z żywym Słowem. Na pytania można odpowiadać wspólnie lub w ciszy swojego serca. Rozważania zakończone są propozycją modlitwy w konkretnej intencji. Listy te zawierają w sobie doświadczenia rożnych rodzin. Ofiara za jeden zestaw wynosi 15 zł

 5. Nabożeństwo Drogi krzyżowej, w piątki:
  - dla dzieci – o godz. 17.00
  - dla dorosłych i młodzieży – o godz. 18.00

 6. Najbliższy piątek, tj. w I piątek Wielkiego Postu, jest dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich w Kościele; droga krzyżowa i Msza Święta będzie sprawowana w intencji osób zranionych.

 7. Kolejne czuwanie „Duch i ogień” w piątek. Rozpoczęcie o godz. 19.30; Prosimy o obecność młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania.

 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które poprowadzi o. Marek Kotyński, redemptorysta. Już dziś proszę o zaplanowanie i zarezerwowanie sobie czasu, by moc w nich uczestniczyć.

 9. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych (po 21 roku życia) w czwartek o godz. 19.00 w klubie domu parafialnego.

 10. Msza dla dzieci I komunijnych w przyszłą niedzielę o godz. 10.00, w kościele.

 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Aleksandra Reszke – Mizdalska – l. 41
  - śp. Celina Stegienta, zam. ul. Kamienna, l. 54;
  - śp. Henryk Matulewicz, zam. ul. Drahimska, l. 69;
  - śp. Robert Kowalewski, zam. ul. Piłsudskiego, l. 57;
  - śp. Staniu Meller, dziecko.