OGŁOSZENIA  PARAFIALNE
I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021

 1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu pod wezwaniem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”; to sugestie, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie.  

 2. Dobrą okazją przemiany serca są PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla dorosłych, które dziś rozpoczynamy. Poprowadzi je o. dr. Marek Kotyński, redemptorysta, teolog duchowości i wykładowca UKSW w Warszawie oraz Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie. Temat rekolekcji: Jak zadbać o swoje życie duchowe.

  PROGRAM rekolekcji:
  - Niedziela – Msze św. w porządku zwykłym.
  - Poniedziałek, wtorek, środa; Msza z nauką o godz. 8.30 oraz 17.00 i 18.30

  Ponadto, 2 SPOTKANIA MAŁŻENSKIE:
  – w poniedziałek i wtorek o godz. 19.30 – dla małżonków w związkach
  sakramentalnych i niesakramentalnych; (konferencja bez mszy);

  SPOWIEDŹ:
  poniedziałek, wtorek, środa: godz. 8.00 - 9.00.  oraz  17.00 - 19.00

  Zachęcamy Was do zorganizowania sobie czasu i udziału w rekolekcjach;

 3. Post to czas refleksji i dzielenia się z bliźnimi. Prowadzimy świąteczną zbiórkę żywności dla ubogich. Przed ołtarzem wystawiliśmy kosz, w którym można składać długotrwałe produkty żywnościowe; na stoliku pod chórem można zabierać TORBY miłosierdzia, w których można będzie przynosić ww. produkty. Propozycją dla dzieci – by świadczyć jałmużnę - są skarbonki wielkanocne, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc seniorom.

 4. Modlitwa do św. Rity, o wsparcie w bardzo trudnych sytuacjach związanych z życiem rodzinnym, w poniedziałek (22 dzień miesiąca) na koniec wieczornej Mszy św. (z racji rekolekcji)

 5. Modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich nam osób w sobotę (27 dzień miesiąca), po wieczornej Mszy św.

 6. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w godz. od 16.00 do 18.00;

 7. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszki na misje.

 8. W zakrystii i kancelarii są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny; ofiara 5 zł

 9. Za tydzień w auli domu parafialnego będą wystawione do obejrzenia prace plastyczne dzieci z przedszkoli "Miś" i "Krasnoludek" oraz dzieci klas I - III Szkoły Podstawowej nr 1. w ramach projektu ekologicznego pod nazwą: "Ambasadorzy Bożego Stworzenia - stań się jednym z nich". Dzieci wykonywały prace promujące ochronę środowiska, w którym żyjemy. Pojawiły się piękne prace przestrzenne, modele wykonane z plastikowych butelek i różnych odpadów, plakaty pokazujące krainę czystej wody, wesołych zwierząt, świeżego powietrza oraz bardzo ciekawe karmniki i poidełka dla ptaków. Wszystkim dzieciom, dyrekcjom przedszkoli i szkoły oraz wychowawcom i rodzicom zaangażowanym w konkurs dziękujemy i gratulujemy pomysłów

 10.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności
  - śp. Danuta Krystyna Reszka, ul. Szczecińska, l. 70;
  - śp. Stanisława Jaworska, ul. Toruńska, l. 85; 

 

Drogim Parafianom
życzymy głębokich przeżyć duchowych
podczas rekolekcji