OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021

 

 1. W II niedzielę Wielkiego Postu, w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach zbiórka do puszek na misje; Dzięki Waszym ofiarom misjonarze (w tym redemptoryści) mogą prowadzić wiele dzieł ewangelizacyjnych, edukacyjnych, medycznych i charytatywnych. Kto by chciał, może też przystąpić do PATRONATU MISYJNEGO  REDEMPTORYSTÓW – informacje są na ulotce…

 2. Dziś jeszcze w auli domu parafialnego można obejrzeć prace plastyczne dzieci        z przedszkoli "Miś" i "Krasnoludek" oraz dzieci klas I - III Szkoły Podstawowej     nr 1. w ramach projektu ekologicznego pod nazwą: "Ambasadorzy Bożego Stworzenia - stań się jednym z nich". Dzieci wykonywały prace promujące ochronę środowiska, w którym żyjemy. Pojawiły się piękne prace przestrzenne, modele wykonane z plastikowych butelek i różnych odpadów, plakaty pokazujące krainę czystej wody, wesołych zwierząt, świeżego powietrza oraz bardzo ciekawe karmniki i poidełka dla ptaków. Wszystkim dzieciom, dyrekcjom przedszkoli i szkoły oraz wychowawcom i rodzicom zaangażowanym w konkurs dziękujemy i gratulujemy pomysłów

 3. Nabożeństwa pasyjne:
  - Gorzkie żale – w niedzielę o godz. 17.00.
  - Droga krzyżowa, w piątki: - dla dzieci –  godz. 17.00
  - dla młodzieży i dorosłych – godz. 18.00

 4. Post to czas refleksji i dzielenia się z bliźnimi. Prowadzimy świąteczną zbiórkę żywności dla ubogich. W koszu przed ołtarzem można składać długotrwałe produkty żywnościowe; na stoliku pod chórem można zabierać TORBY MIŁOSIERDZIA, w których można będzie przynosić ww. produkty. Dzieci mogą świadczyć jałmużnę, poprzez skarbonki wielkanocne, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc seniorom. 

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami:
  w czwartek
  - o godz. 18.30 – Msza św. wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych;
  w piątek: 
  - spowiedź – rano przed mszami oraz od godz. 18.00; 
  - wizyta u chorych – tylko po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii;
  w sobotę – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

 6. Modlitwy do św. Jana Neumana w intencji osób chorych, zwłaszcza na choroby nowotworowe, w piątek (5 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy  św.

 7. Następna niedziela, to niedziela adoracyjna; po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych, a tzw. taca „budowlana” będzie na ogrzewanie.

 8. W zakrystii i kancelarii są do nabycia Paschaliki na stół wielkanocny – ofiara 5 zł.

 9.  Polecamy marcowy numer miesięcznika „W Naszej Rodzinie” wraz z dodatkiem, książką św. Alfonsa Liguorii pt. Rekolekcje domowe do samodzielnego odprawienia. 

 10.  Każdy podatnik może przekazać wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego 1% swego podatku dochodowego. Można to uczynnić np. na Fundację Nasza Przyszłość (czyli na edukację i patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży) lub na szczecineckie Hospicjum, czy też na Diecezjalne Caritas (np. na Dom Samotnej Matki). Formularze z odpowiednim oświadczeniem są wyłożone na stoliku pod chorem, w zakrystii i w kancelarii. Zachęcamy do uczynienia daru serca.

 11.  W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
  - śp. Roman Boczarski, zam. ul. Toruńska, l. 71;
  - śp. Krystyna Baran, zam. ul. Chełmińska, l. 84
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

                                                  

 

      Drogim Parafianom 

życzymy błogosławionego 

Dnia Pańskiego