OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021

 

 1. Nabożeństwa pasyjne:
  - Gorzkie żale - w niedzielę o godz. 17.00.
  - Droga krzyżowa, w piątki: - godz. 17.00 - dla dzieci
  - godz. 18.00 - dla młodzieży i dorosłych

 2. W poniedziałek święto św. Klemensa, drugiego założyciela redemptorystów. 

 3. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. Pod figura św. Józefa jest wystawiona skrzynka, do której można wrzucać intencje modlitewne;

 4. Warsztaty nt ekologicznej żywności w środę o godz. 17.00 w auli domu parafialnego. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejsze zapisy w zakrystii lub w kancelarii. 

 5. W środę, w kościele o godz. 17.30, Pan Andrzej Sochaj, nasz akolita i katecheta, wygłosi konferencję o św. Józefie.

 6. W piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
  i Patrona Kościoła Powszechnego. Jest to także patronalne święto Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. wieczornej różaniec do 7-miu Boleści Matki Bożej.

 7. Z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Św. Józefa, - dla godnego uczczenia 150-tej rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła Katolickiego,-  Penitencjaria Apostolska udziela daru odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią dowolną (prawnie zatwierdzoną) modlitwę lub akt pobożności na cześć Św. Józefa, szczególnie w dniach: 19 marca i 1 maja, oraz 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego w tradycji łacińskiej.

 8. W piątek, 19 marca, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który zakończy się 25 marca, w Dzień Świętości Życia, przypadający w uroczystość Zwiastowania NMP. Z tej okazji:
  - w kaplicy Miłosierdzia znajduje się wystawa. Zachęcamy do obejrzenia;
  - na stoliku przy wyjściu z kościoła są do zabrania foldery na temat Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, z których dowiemy się na czym ta modlitwa polega i jak uczynić taką adopcję.

 9. Również w piątek, Męska Grupa Modlitewna Eliasz (MGM Eliasz), działająca przy parafii mariackiej, zaprasza mężczyzn na nocną Adorację Najśw. Sakr. Plan spotkania:
  19:30 Msza św.
  20:30 Katecheza: „Św. Józef patronem mężczyzn?”
  Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 6:00
  Spotkanie poprowadzi ks. Piotr Domaros
  Szczegóły na www.eliaszmgm.com 

 10. Paschaliki na stół wielkanocny są do nabycia w zakrystii i kancelarii; 

 11. Polecamy Wam dziś książeczkę św. Alfonsa Liguorii pt. Rozmyślania o św. Józefie. Ponadto jest jeszcze specjalne wydanie Gościa Niedzielnego w całości poświęcone postaci św. Józefa. 

 12. Informacja z Diecezji
  W dniach 15-17 marca br. w Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP w Słupsku odbędą się Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne, które będą transmitowane przez telewizję internetową "Dobre Media" (www.dobremedia.org).                                      

 

Drogim Parafianom 

życzymy błogosławionego 

Dnia Pańskiego