OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021
 
 
 1. Poczynając od dziś, liturgia słowa będzie koncentrowała się na męce Chrystusa. Stąd już dziś w kościołach są zasłonięte obrazy i krzyże, aby zwrócić naszą uwagę na to, co najbardziej istotne - już nie na znak, nie na symbol, ale na samą rzeczywistość Krzyża.
 2. Warsztaty nt. ekologicznych środków czyszczących w środę o godz. 17. 00 w auli domu parafialnego.
 3. Nabożeństwa pasyjne:
  - Gorzkie żale - w niedziele o godz. 17.00.
  - Droga krzyżowa, w piątek: 
                          -  o godz. 17.00 - dla dzieci
                          -  o godz. 19.30 - śpiewana Droga Krzyżowa: Ślad Losu; 
                          Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 18.00. 
 4. Krótka modlitwa do św. Rity o wsparcie w bardzo trudnych sytuacjach związanych z życiem rodzinnym, w poniedziałek (22 dzień miesiąca) na koniec wieczornej mszy.
 5. W środę, 24 marca przypada 100-na rocznica urodzin sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu-Światło Życie (oaza).
 6. Trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który zakończy się w czwartek, 25 marca, w Dzień Świętości Życia. Z tej okazji:
  - w kaplicy Miłosierdzia znajduje się wystawa; zachęcamy do obejrzenia;
  - na stoliku przy wyjściu z kościoła są do zabrania foldery na temat Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, z których dowiemy się na czym ta modlitwa polega i jak uczynić taką adopcję.
  Ponadto, do pobrania na smartfony jest ciekawa aplikacja: „Adoptuj Życie”, która pozwala duchowo towarzyszyć omadlanemu, nienarodzonemu dziecku i zdobywać wiedzę o rozwoju prenatalnym człowieka
 7. W czwartek, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Msze w porządku zwykłym. Na mszy św. o godz. 18.30 będzie można podjąć modlitewne zobowiązania do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 8. W czwartek, 25 marca br. będziemy obchodzić czterdziestą rocznicę powstania Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Z tej okazji biskup ordynariusz wydał specjalny komunikat (oddzielna kartka), w którym prosi o usilną modlitwę: – zarówno dziękczynną za minione lata jak i błagalną za seminarium i o nowe, święte powołania kapłańskie.
 9. Modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób w sobotę (27 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św. 
 10. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa; rozpoczynająca Wielki Tydzień. Po Mszy o godz. 11.00 rozstrzygnięcie konkursu na największą i najładniejszą palmę; 
 11. Paschaliki na stół wielkanocny są do nabycia w zakrystii i kancelarii;
 12. Dziś i w przyszłą niedzielę, podczas Gorzkich żali, zbierzemy tacę na kwiaty do Bożego Grobu
 13. Taca zbierana w przyszłą niedzielę, będzie przeznaczona na formację kleryków redemptorystów w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie.
 14. Informacja z Diecezji
  W piątek, 26 marca br. o godz. 20.00 w Sanktuarium w Skrzatuszu, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich maturzystów naszej diecezji. Maturzystów ze Szczecinka zapraszamy do duchowej łączności za pośrednictwem Dobrych Mediów.
 15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności
  - śp. Irenę Krzemińską, zam. ul. Kamińskiego, l. 87;
  Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie,  
                                                  
 
      
 
 
Drogim Parafianom 
życzymy błogosławionego 
Dnia Pańskiego