OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
28.03.2021

 

 1. Z racji na wzrastająca liczbę zakażeń Covid-19, od 27 marca do 9 kwietnia br., zgodnie z wytycznymi z Ministerstwa Zdrowia i Zarządzeniami Episkopatu i Biskupa Ordynariusza, obowiązuje nowy limit uczestników zgromadzeń liturgicznych, mogących przebywać w kościołach (1 osoba na 20 mkw); w odniesieniu do naszego kościoła stanowi to: 35 osób w kościele górnym oraz 9 osób w Kaplicy Miłosierdzia. Prosimy wszystkich o przestrzeganie aktualnego limitu, o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni oraz respektowanie zasad higieny.

 2. W tym czasie, Msze i nabożeństwa będą odprawiane w górnym kościele dla 35 osób. Dodatkowo 9 osób, które w tym samym czasie będą przebywać w dolnej Kaplicy Miłosierdzia, dzięki podłączonemu nagłośnieniu, będzie także uczestniczyć w liturgii. 

 3. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w celebracjach w kościele, proszę, aby łączyły się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez modlitwę domową i transmisje Internetowe z naszego kościoła (patrz niżej) lub  transmisje telewizyjne. 

 4. Łączność duchowa poprzez transmisje Internetowe z kościoła. W najbliższym czasie będziemy rozdzieleni fizycznie, ale w sposób duchowy możemy być razem. W tym szczególnym czasie nasze rodzinne mieszkania i domy ponownie stają się Domowymi Kościołami. W nich możemy razem wielbić Boga i być przy Nim, łącząc się w Komunii duchowej, ofiarując Mu nasz trud, cierpienie i fizyczne oddalenie. Przeżyjmy te najbliższe dni  w ten właśnie sposób, tak, abyśmy za tydzień mogli prawdziwie cieszyć się ze Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego zachęcam i zapraszam Was do łączności duchowej. Możemy łączyć duchowo i modlić się razem poprzez udział w transmisjach Internetowych z naszego kościoła (przez parafialną stronę internetową lub kanał na YouTube).

 5. By dobrze, duchowo przeżyć Wielki Tydzień, pomocą służy RYTUAŁ RODZINNY, który można pobrać na komputer korzystając z poniższych przycisków:

   Wielka Środa 2021  Pobierz »
   Wielki Czwartek 2021 Pobierz »
   Wielki Piątek 2021 Pobierz »
   Błogosławieństwo pokarmy wielkanocne Pobierz »
 6. Dziś ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00; podczas których będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego grobu.

 7. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Palmowa; rozpoczynamy nią obchody Wielkiego Tygodnia, którego centrum jest Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. 

 8. Zapraszamy młodzież na dwa wieczory rekolekcyjnego spotkania ze Słowem Bożym (on line), w poniedziałek i wtorek (29 i 30 marca br). „Przystanek Wielki Post” będzie transmitowany przez Dobre Media. o godz. 20.00 z kaplicy domu biskupiego w Koszalinie. Rekolekcje poprowadzi bp. Edward Dajczak;

 9. Transmisje Internetowe Mszy i nabożeństw z naszego kościoła:
  W Niedzielę Palmową - o godz. 11.00, 12.30 oraz 18.00;
  Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę – o godz. 18.30.
  W Triduum Paschalne – wg poniższego programu 

 10. PROGRAM  TRIDUUM  PASCHALNEGO
  Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa 
  - Godzina Czytań i Jutrznia – godz. 7.30
  - Eucharystia – o godz. 9.00 dla seniorów oraz o godz. 17.00  i o godz. 19.00
  - Adoracja Najświętszego  Sakramentu – po Eucharystii o 19.00 do godz. 22.00
  Wielki Piątek – pamiątka Męki i Śmierci Chrystusa:
  - Godzina Czytań i Jutrznia – godz. 7.30
  - Droga krzyżowa - godz. 10.00 oraz o godz. 12.00
  - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00
  - Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.30
  - Adoracja Najświętszego. Sakramentu – po liturgii do godz. 22.00

  Wigilia Paschalna (w Wielką Sobotę)
  - Godzina Czytań i Jutrznia – godz. 7.30
  - Święcenie pokarmów – przed kościołem od godz. 9.00 do godz. 16.00 co pół godziny; można także zrobić to samemu we własnych domach wg RYTUAŁU RODZINNEGO (do pobrania)
  - Liturgia Wigilii Paschalnej – godz. 22.00 – prosimy o zabranie paschalików

  SPOWIEDŹ w Wielkim Tygodniu:
  - Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielka Środa - od godz. 17.00 - 19.00
  - Wielki Czwartek - od godz. 8.30 do 9.30   – oraz od 16.30 do 18.30
  - Wielki Piątek       - od godz. 8.30 do 16.00 – oraz od 21.00 do 22.00
  - Wielka Sobota     - od godz. 8.30 do 16.00

 11. Duchowa adopcja kapłana lub osoby konsekrowanej 
  W Wielki Czwartek (w dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa) będzie można włączyć się w akcję „Słudzy Pana, Kapłani, proszą o modlitwę” i podjąć modlitwę za kapłanów i siostry naszej parafii. Dlatego dziś po Mszy można wylosować kartkę z imieniem i nazwiskiem jednego z redemptorystów lub siostry służebniczki, podpisać i jedną część wrzucić do przygotowanej puszki, a drugą część zabrać dla siebie. W Wielki Czwartek owe kartki będą przyniesione do ołtarza w procesji z darami.

 12. Za tydzień, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego; porządek Mszy św.  tak, jak w każdą niedzielę. Będzie też dodatkowa Msza o godz. 10.00. Transmisja Mszy przez Internet o godz. 7.00, 11.00, 12.30 oraz o godz. 18.00 

 13. Zmiana tajemnic różańcowych będzie za 2 tygodnie, w niedzielę, 11 kwietnia, po mszy o godz. 9.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

 14. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu zbieramy w skrzynce na filarze przy wyjściu oraz dziś podczas Gorzkich Żali.

 15. Naszą myślą i modlitwą obejmujemy wszystkich chorych, ich rodziny, służby medyczne oraz osoby, które poświęcają się służbie najbardziej potrzebującym. Wspominamy też tych, którzy odeszli do wieczności; 

 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Józefa (ona) Kłyszejko, ul. Warcisława IV, l. 66;
  - śp. Czesław Balcer, zam. ul. Toruńska, l. 84;
  Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…  

 

 

Siostry i Bracia 
Przed nami najpiękniejszy i najważniejszy w całym roku liturgicznym tydzień. 
Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej i panujących obostrzeń, życzymy Wam 
głębokich przeżyć paschalnych w Wielkim Tygodniu.