OGŁOSZENIA  PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
28.03.2021

1. Z racji na wzrastająca liczbę zakażeń Covid-19, od 27 marca do 9 kwietnia br., zgodnie z wytycznymi z Ministerstwa Zdrowia i Zarządzeniami Episkopatu i Biskupa Ordynariusza, obowiązuje nowy limit uczestników zgromadzeń liturgicznych, mogących przebywać w kościołach (1 osoba na 20 mkw); w odniesieniu do naszego kościoła stanowi to: 35 osób w kościele górnym oraz 9 osób w Kaplicy Miłosierdzia. Prosimy wszystkich o przestrzeganie aktualnego limitu, o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni oraz respektowanie zasad higieny.

2. W tym czasie, Msze i nabożeństwa będą odprawiane w górnym kościele dla 35 osób. Dodatkowo 9 osób, które w tym samym czasie będą przebywać w dolnej Kaplicy Miłosierdzia, dzięki podłączonemu nagłośnieniu, będzie także uczestniczyć w liturgii.

3. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w celebracjach w kościele, proszę, aby łączyły się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez modlitwę domową i transmisje Internetowe z naszego kościoła (patrz niżej) lub  transmisje telewizyjne.

4. Łączność duchowa poprzez transmisje Internetowe z kościoła. W najbliższym czasie będziemy rozdzieleni fizycznie, ale w sposób duchowy możemy być razem. W tym szczególnym czasie nasze rodzinne mieszkania i domy ponownie stają się Domowymi Kościołami. W nich możemy razem wielbić Boga i być przy Nim, łącząc się w Komunii duchowej, ofiarując Mu nasz trud, cierpienie i fizyczne oddalenie. Przeżyjmy te najbliższe dni  w ten właśnie sposób, tak, abyśmy za tydzień mogli prawdziwie cieszyć się ze Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego zachęcam i zapraszam Was do łączności duchowej. Możemy łączyć duchowo i modlić się razem poprzez udział w transmisjach Internetowych z naszego kościoła (przez parafialną stronę internetową lub kanał na YouTube).

5. By dobrze, duchowo przeżyć Wielki Tydzień, pomocą służy RYTUAŁ RODZINNY, który można pobrać na komputer korzystając z poniższych przycisków:

Wielka Środa 2021  Pobierz »
     Wielki Czwartek 2021 Pobierz »
     Wielki Piątek 2021 Pobierz »
     Błogosławieństwo pokarmy wielkanocne Pobierz »
  6. Dziś ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00; podczas których będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego grobu.

7. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Palmowa; rozpoczynamy nią obchody Wielkiego Tygodnia, którego centrum jest Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.

8. Zapraszamy młodzież na dwa wieczory rekolekcyjnego spotkania ze Słowem Bożym (on line), w poniedziałek i wtorek (29 i 30 marca br). „Przystanek Wielki Post” będzie transmitowany przez Dobre Media. o godz. 20.00 z kaplicy domu biskupiego w Koszalinie. Rekolekcje poprowadzi bp. Edward Dajczak;

9. Transmisje Internetowe Mszy i nabożeństw z naszego kościoła:
    W Niedzielę Palmową - o godz. 11.00, 12.30 oraz 18.00;
    Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę – o godz. 18.30.
    W Triduum Paschalne – wg poniższego programu

10. PROGRAM  TRIDUUM  PASCHALNEGO
    Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa
    - Eucharystia – o godz. 9.00 dla seniorów oraz o godz. 17.00  i o godz. 19.00
    - Adoracja Najświętszego  Sakramentu – po Eucharystii o 19.00 do godz. 22.00
    Wielki Piątek – pamiątka Męki i Śmierci Chrystusa:
    - Droga krzyżowa - godz. 10.00 oraz o godz. 12.00
    - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00
    - Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.30
    - Adoracja Najświętszego. Sakramentu – po liturgii do godz. 22.00

Wigilia Paschalna (w Wielką Sobotę)
    - Godzina Czytań i Jutrznia – godz. 7.30
    - Święcenie pokarmów – przed kościołem od godz. 9.00 do godz. 16.00 co pół godziny; można także zrobić to samemu we własnych domach wg RYTUAŁU RODZINNEGO (do pobrania)
    - Liturgia Wigilii Paschalnej – godz. 22.00 – prosimy o zabranie paschalików

SPOWIEDŹ w Wielkim Tygodniu:
    - Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielka Środa - od godz. 17.00 - 19.00
    - Wielki Czwartek - od godz. 8.30 do 9.30   – oraz od 16.30 do 18.30
    - Wielki Piątek       - od godz. 8.30 do 16.00 – oraz od 21.00 do 22.00
    - Wielka Sobota     - od godz. 8.30 do 16.00

11. Duchowa adopcja kapłana lub osoby konsekrowanej
    W Wielki Czwartek (w dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa) będzie można włączyć się w akcję „Słudzy Pana, Kapłani, proszą o modlitwę” i podjąć modlitwę za kapłanów i siostry naszej parafii. Dlatego dziś po Mszy można wylosować kartkę z imieniem i nazwiskiem jednego z redemptorystów lub siostry służebniczki, podpisać i jedną część wrzucić do przygotowanej puszki, a drugą część zabrać dla siebie. W Wielki Czwartek owe kartki będą przyniesione do ołtarza w procesji z darami.

12. Za tydzień, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego; porządek Mszy św.  tak, jak w każdą niedzielę. Będzie też dodatkowa Msza o godz. 10.00. Transmisja Mszy przez Internet o godz. 7.00, 11.00, 12.30 oraz o godz. 18.00

13. Zmiana tajemnic różańcowych będzie za 2 tygodnie, w niedzielę, 11 kwietnia, po mszy o godz. 9.00 w Kaplicy Miłosierdzia.

14. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu zbieramy w skrzynce na filarze przy wyjściu oraz dziś podczas Gorzkich Żali.

15. Naszą myślą i modlitwą obejmujemy wszystkich chorych, ich rodziny, służby medyczne oraz osoby, które poświęcają się służbie najbardziej potrzebującym. Wspominamy też tych, którzy odeszli do wieczności;

- śp. Józefa (ona) Kłyszejko, ul. Warcisława IV, l. 66;
    - śp. Czesław Balcer, zam. ul. Toruńska, l. 84;
    Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu - Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Siostry i Bracia
Przed nami najpiękniejszy i najważniejszy w całym roku liturgicznym tydzień.
Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej i panujących obostrzeń, życzymy Wam
głębokich przeżyć paschalnych w Wielkim Tygodniu.