NIEDZIELA WIELKANOCNA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 04.04.2021r.

 

Bóg jest silniejszy od wirusa i od śmierci. Chrystus naprawdę powstał
z martwych. Zmartwychwstanie Chrystusa, to podstawa naszej wiary. 
Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla WAS
- mocą - w codziennym życiu, 
- nadzieją - w tych trudnych chwilach, które przeżywamy,
- światłem - które wskazuje drogę.
Niech obdarza Was ŁASKAMI i wnosi SZCZĘŚCIE do rodzinnego życia.
Pełnych POKOJU i radości - Świąt Wielkanocnych

 

 1. Dźwięki dzwonów ogłosiły nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu; tym samym, pomimo trwającej pandemii i kwarantanny rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy. To świętowanie dokonuje się w głębi naszych serc oraz w naszych domach, które w tym czasie stały się domowymi kościołami.

 2. Dziękuję wszystkim, którzy w minionych dniach tu w kościele oraz w swoich domach, czuwali i modlili się, aby przygotować się na Zmartwychwstanie Chrystusa. To był wyjątkowy i szczególny czas. Swoje podziękowanie kieruję również do wszystkich, którzy w różnych wymiarach, PRZYGOTOWALI całe Triduum Paschalne. Wyraz wdzięczności składam także wszystkim, którzy ofiarowali żywność dla  osób potrzebujących; dziękuje wolontariuszom z parafialnego Caritas, którzy je posegregowali, przygotowali świąteczne paczki i zanieśli je potrzebującym;  

 3. Świętowanie Wielkiej Nocy trwa przez całą oktawę; a więc przez cały tydzień uobecniamy wydarzenie Dnia Zmartwychwstania. 

 4. Dziś, w Niedzielę Wielkanocną porządek mszy niedzielny; ponadto dodatkowo msza o godz. 10.00. Transmisja internetowa mszy będzie o godz. 7.00, 11.00, 12.30 oraz o godz. 18.00 

 5. W Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt. Msze święte wg porządku niedzielnego. Transmisja internetowa mszy będzie o godz. 11.00 oraz 12.30.

 6. W piątek, z racji oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,  czyli nie  ma postu.

 7. Czuwanie modlitewne: Wieczór miłosierdzia odbędzie się w sobotę o godz. 19.30. Zapraszamy 

 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Miłosierdzia Bożego; Z tej racji trwa nowenna przed tą uroczystością. 

 9. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę, po mszy o godz. 9.00
  w Kaplicy Miłosierdzia.

 10.  Z powodu trwania pandemii i obowiązujących do 9 kwietnia br. obostrzeń sanitarnych, w górnym kościele może przebywać 35 osób a w dolnej kaplicy Bożego Miłosierdzia 9 osób; Dzięki podłączonemu nagłośnieniu, osoby będące w kaplicy  mogą także uczestniczyć w liturgii, która się odbywa w kościele. 

 11.  Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w celebracjach w kościele, proszę, aby łączyły się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez modlitwę domową
  i transmisje Internetowe z naszego kościoła lub  transmisje telewizyjne. Wystarczy wejść na naszą parafialną stronę Internetową. 

 12.  Polecamy nowy numer miesięcznika W Naszej Rodzinie wraz z dodatkiem: modlitewnikiem czcicieli św. Józefa;  

 13.  Naszą myślą i modlitwą obejmujemy wszystkich chorych, ich rodziny, służby medyczne oraz osoby, które poświęcają się służbie najbardziej potrzebującym. 

 14.  Wspominamy też tych, którzy odeszli do wieczności; W ostatnim czasie była to 
  - śp. Zofia Balcer, zam. ul. Toruńska, l. 80;