II NIEDZIELA WIELKANOCY
Święto Bożego Miłosierdzia - 11.04.2021
 
 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Przez udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przez odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Credo przed Najśw. Sakramentem (wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum) - można dziś uzyskać odpust zupełny.

 2. Na ręce Pani Marianny Radzymińskiej – składam serdeczne podziękowania Czcicielom z Grupy Miłosierdzia za ich ofiarne, cotygodniowe, piątkowe modlitwy, za przygotowywanie oprawy liturgicznej na niedzielnych Mszach o godz. 9.00 oraz za służbę dla parafii. Zapraszamy nowe osoby do włączenia się do grupy w ten piękny kult;

 3. Przed kościołem można nabyć 3 książki dotyczące kultu Miłosierdzia Bożego: jedna z nich to historia obrazu; kolejna ukazuje historię powstania koronki; trzecia dotyczy dzisiejszego święta i obietnic Pana Jezusa. Natomiast modlitewnik Jezu ufam Tobie jest darmowy – i do wzięcia przez każdego wiernego.

 4. Dzisiejsza uroczystość jest także świętem patronalnym CARITAS. Po Mszach zbiórka do puszek, na cele charytatywne. Dziękuję wolontariuszom z naszego parafialnego Caritas oraz dzieciom ze Szkolnego Koła Caritas wraz z ich opiekunką s. Ligorią – za zaangażowanie w tę piękną posługę miłości.

 5. Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja we wtorek, o godz. 18.30.

 6. Różaniec do 7-miu Boleści Matki Bożej w środę, o godz. 17.50.

 7. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła w piątek, po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00. Tak jak w okresie Wielkiego Postu, odprawiając Drogę Krzyżową celebrujemy mękę Chrystusa, tak w Drodze Światła celebrujemy Jego zwycięstwo nad śmiercią. Jest to 14 stacji, spotkań ze zmartwychwstałym Panem.
 8. Za tydzień Niedziela Biblijna.

 9. W sobotę, 17 kwietnia, odbędzie się w naszym mieście zbiorowy pochówek dzieci utraconych, tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyniku poronień. Rodzice mają prawo do pochowania ciał swoich dzieci bez względu na czas trwania ciąży. W przypadku, gdy rodzice, z różnych przyczyn, nie podejmują się pochowania dziecka obowiązek ten spoczywa na władzach samorządowych. Do udziału w pogrzebie zapraszamy rodziców po stracie, ich krewnych i przyjaciół, a także wszystkich, którzy chcą się z nimi solidaryzować w bólu. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą św. w intencji rodziców, w kościele mariackim. O godz. 13.00 rozpocznie się dalsza część ceremonii pogrzebowej w kaplicy cmentarnej.

 10. W minionym odeszli do wieczności:
  - śp. Urszula Artymko, zam. ul. Czaplinecka, l. 82;
  - śp. Czesław Blandziński, zam. ul. Skłodowskiej, l. 60
  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 
Drogim Parafianom
życzymy błogosławionej niedzieli
i dobrego tygodnia