Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021
Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dniu dzisiejszym cały Kościół czci największą tajemnicą wiary: Bóg jest jeden, ale istnieje w trzech Osobach. Za udział w uroczystym śpiewie: „Przed tak Wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny;

2. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej;

3. W czwartek, (03.06.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Bożym Ciałem.
    Msze święte o godz. 7.00, 9.00 (po niej odbędzie się procesja do czterech ołtarzy). Po zakończeniu procesji – Msza ok. godz. 11.15 oraz o godz. 18.00.
    Prosimy parafian o przygotowanie i ubranie ołtarzy oraz o ozdobienie okien swoich domów emblematami eucharystycznymi lub obrazami.
    Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do niesienia poduszek, a dziewczynki z I klasy i przedszkolaki do sypania kwiatów – próba we wtorek, o godz. 17.00.
    Grupy modlitewne prosimy o przygotowanie feretronów i baldachimu.

Trasa procesji i grupy odpowiedzialne za przygotowanie ołtarzy:
    I ołtarz – ul. Szczecińska – Stowarzyszenie Kolejarzy
    II ołtarz, – ul Toruńska – Domowy Kościół i Neokatechumenat
    III ołtarz, – ul. Piłsudskiego – Róże Różańcowe (i Grupa Miłosierdzia / NEO)
    IV ołtarz – przy krzyżu misyjnym - siostry Służebniczki i dzieci komunijne

4. Podczas OKTAWY Bożego Ciała PROCESJA EUCHARYSTYCZNA wokół kościoła:
    - w dni powszednie – w czasie nabożeństwa czerwcowego;
    - w niedzielę – po Mszy św. o godz. 11.00.

5. W dniu 4 czerwca (piątek po Bożym Ciele) Bp Edward Dajczak, udzielił wszystkim Wiernym Diecezji i osobom przebywającym na jej terenie, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Zachęca się wiernych korzystających z dyspensy do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków miłosierdzia.

6. Nabożeństwo czerwcowe – ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa:
    - w dni powszednie o godzinie 18.00,
    - w niedziele i święta o godz. 17.30.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
    w piątek:
    - spowiedź – rano przed mszami oraz od godz. 18.00;
    - odwiedziny chorych - od godz. 8.30 – po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii;
    w sobotę – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

8. Modlitwy do św. Jana Neumana, orędownika osób chorych, zwłaszcza na choroby nowotworowe, w sobotę (jak w każdy piąty dzień miesiąca) po wieczornej Mszy świętej.

9. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje 12 czerwca wyjazd do Górki Klasztornej na dzień skupienia. Cena 30 zł. Program i szczegóły wyjazdu na plakacie w gablocie. Zapisy u p. Ewy, zelatorki oraz w zakrystii.

10. Z okazji minionego Dnia Dziecka w sobotę, 5 czerwca, organizujemy „Spacer z leśniczym”. Będzie to wędrówka po okolicy w celu poznania piękna naszej przyrody i tajemnic naszych lasów. Na spacer zapraszamy wszystkich: całe rodziny, dzieci, młodzież, dorosłych, a nawet starszych. Spotykamy się o godz. 10.00 przy naszym kościele. Trasa będzie krótka i prosta, dostępna zarówno dla najmłodszych jak i dla najstarszych.

- śp. Mieczysława (ona) Hardenbicker, ul. Szczecińska, l. 86;
    Polećmy naszych Zmarłych Bożemu miłosierdziu…. Wieczny odpoczynek….

Życzymy Wam,
błogosławionej niedzieli