OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X Niedziela Zwykła – 06.06.2021
 
 1. Do czwartku trwa OKTAWA Bożego Ciała. PROCESJA EUCHARYSTYCZNA wokół kościoła:
  - dzisiaj (w niedzielę) – po Mszy św. o godz. 11.00.
  - w dni powszednie – w czasie nabożeństwa czerwcowego

 2. Nabożeństwo czerwcowe:
  - w dni powszednie o godzinie 18.00,
  - w niedziele i święta o godz. 17.30.

 3. Msza w intencji Ojczyzny i Radia Maryja we wtorek o 18.30.

 4. Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej w środę o godz. 17.20; później o godz. 18.30 Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, a po Mszy św. spotkanie w auli domu parafialnego.

 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w porządku zwykłym. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

 7. Nabożeństwo fatimskie w przyszłą niedzielę, 13 czerwca, po wieczornej Mszy św.

 8. „Dosięgnąć nieba” to tytuł spotkania z zaproszonym gościem pasjonującym się kosmosem. Jeżeli chcecie się dowiedzieć: Czym jest Układ Słoneczny, dlaczego gwiazdy świecą, kiedy można zobaczyć Wenus, jak zmierzyć odległość do Księżyca… Zapraszamy Was na spotkanie do naszego klubu w sobotę o godz. 10.00.

 9. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje 12 czerwca wyjazd do Górki Klasztornej na dzień skupienia. Cena 30 zł. Program i szczegóły wyjazdu na plakacie w gablocie. Zapisy u pani Ewy, zelatorki i w zakrystii.

 10. 1 sierpnia ze Skrzatusza wyruszy 39. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jej hasło - Wracamy do Pana. Ze względu na możliwości organizacyjne w tegorocznej pielgrzymce weźmie udział maksymalnie 200 osób. Noclegi będą w szkołach, w salach sportowych. Zapewniamy wyżywienie. Będziemy pielgrzymować w dwóch grupach.
  I grupa – przewodnik ks. Mateusz Chmielewski
  II grupa – przewodnik ks. Paweł Baran
  Opłata za pielgrzymowanie ze Skrzatusza wynosi 300 zł od osoby. Kwota ta obejmuje wyżywienie, wynajem sal w szkołach, ubezpieczenie, koszty transportu bagażu, śpiewnika, znaczka i koszulki pielgrzymkowej, sanitariatów oraz wydatki związane ze służbami porządkowymi i medycznymi.
  Osoby, które nie mogą pielgrzymować fizycznie, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Uczestnik tzw. ,,Złotej Grupy’’ szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki.
  ZAPISY NA PILEGRZYMKĘ TYLKO DROGĄ ELEKTRONICZNĄ OD 10 CZERWCA NA STRONIE 
  www.pielgrzymkikoszalin.pl 
  Informacja pielgrzymkowa tel. 724-616-971

 11. Bursa im. św. Stanisława Kostki w Szczecinku poszukuje stażysty lub pracownika w charakterze wychowawcy na rok szkolny 2021-22. Wymagane jest przygotowanie pedagogiczne.
  Kontakt dla zainteresowanych: tel. 94 / 374 59 00 
  lub przez formularz
  http://www.bursa.szczecinek.caritas.pl/kontakt

 12. Polecamy nowy numer miesięcznika „W Naszej Rodzinie” wraz z książką: „Eucharystia krok po kroku”; oraz ciekawą książeczkę św. Alfonsa Liguori – Nowenna do Najsłodszego Serca Jezusowego (ofiara 4 zł)

 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Marianna Rój, zam. ul. Warszawska, l. 78;
  - śp. Zdzisława (ona) Tunkiewicz, zam. ul. Warcisława IV, l. 74;
  - śp. Teresa Dobiańska, ul. Warcisława IV, l. 73;

 

 

Drodzy Parafianie,
Życzymy Wam,
błogosławionej niedzieli
oraz udanego tygodnia pracy