OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XI Niedziela Zwykła – 13.06.2021

 1. Z dniem 19 czerwca 2021 r. – Biskup Ordynariusz E. Dajczak odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Powyższe odwołanie dyspensy ogólnej oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestniczenia we Mszy świętej w niedzielę oraz inne dni świąteczne nakazane

 2. Nabożeństwo fatimskie dzisiaj po wieczornej Mszy (ok godz. 19.00).

 3. Dzisiaj, 13 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek i Patrona wiernych świeckich. Tego dnia wszystkie wspólnoty służebniczek rozpoczynają czas świętowania z racji przypadającej 7 sierpnia br. 150. rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego.
  Zapraszamy serdecznie DUSZPASTERZY i PARAFIAN do włączenia się w inicjatywy, które będą podejmowane w tym czasie: od 13 czerwca br. do 13 czerwca 2022 r.

 4. Dziś także dwóch naszych parafian ukończyło dwuletni kurs formacyjny dla świeckich i otrzymało misje od Ks. Biskupa Ordynariusza E. Dajczaka, do posługi w Kościele:
  - pan Michał Kundera – do posługi akolity świeckiego;
  - pan Andrzej Roszkowiak – do posługi szafarza nadzwyczajnego Komunii Świętej;
  Akolitat obok lektoratu to jedna z dwóch posług w Kościele w Polsce;
  Akolici mają pomagać kapłanom w parafiach; są również nadzwyczajnymi szafarzami Komunii świętej, ale nie tylko
  - mogą dokonywać wystawienia Najśw. Sakramentu do adoracji
  - mogą puryfikować naczynia liturgiczne
  - mają troszczyć się o kult Eucharystii w parafii (adoracje, nabożeństwa – prowadzić – gdy nie ma księdza…)
  - mogą zanosić Komunię do chorych i zająć się osobami chorymi.

 5. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi o. Antonii Paździorko, misjonarz, który aktualnie prowadzi misje parafialne. Drogiego Solenizanta polecamy Waszym modlitwom. Msza w Jego intencji będzie sprawowana po powrocie...

 6. Nabożeństwo czerwcowe:
  - w dni powszednie o godzinie 18.00,
  - w niedziele i święta o godz. 17.30.

 7. Spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca w środę o godz. 17.00 w kościele.

 8. Modlitwy do św. Gerarda w intencji małżeństw oczekujących potomstwa oraz o łaskę dobrej spowiedzi w środę (16 dzień miesiąca) po wieczornej mszy św.

 9. Rozpoczynamy w parafii akcję pod nazwą "Kolekcjoner kwiatów". Celem akcji jest zachęta do sadzenia kwiatów w naszych domach, mieszkaniach, na balkonach i w ogródkach. Żeby dowiedzieć się, jak o kwiaty dbać, jak je pielęgnować - organizujemy w najbliższą sobotę wizytę w kwiaciarni. Spotykamy się o godzinie 10.00 przy kościele, skąd wspólnie wyruszymy do kwiaciarni. Na końcu rozdamy przechodniom nasiona roślin oczyszczających powietrze. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza dzieci i młodzież.

 10. "Wieczory ze zwierzętami" to akcja, która ma nam przypomnieć, że świat przyrody to także zwierzęta. One również są stworzeniami Pana Boga
  i mamy o nie się troszczyć. W ramach tej akcji organizujemy wizytę w mini królestwie zwierząt, czyli w sklepie zoologicznym. Dowiemy się tam wielu ciekawostek ze świata zwierząt. Poznamy niektóre ich rasy. Będziemy mogli je obejrzeć, a nawet... kupić. W odwiedziny te udamy się w sobotę. Zbiórka przy naszym kościele o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza dzieci i młodzież.

 11. Zapraszamy osoby starsze (60+), samotne na rekolekcje do Skrzatusza. Termin: 15 - 17 czerwca. Rekolekcje poprowadzi ks. Gracjan Ostrowski oraz s. Wiktoria Kucharska. Rozpoczęcie obiadem o godz. 14.00, zakończenie obiadem ok godz. 14.00. Zapisy i informacje s. Wiktoria 505 296 552.

 12. Zachęcamy studiowania teologii w Koszalinie,
  W roku akademickim 20121/22 zamierzamy uruchomić:
  1. Pięcioletnie studia magisterskie z teologii, z przygotowaniem pedagogicznym do nauczania religii w szkole, wykłady piątki po południu i soboty – informacje ks. Radosław Mazur (tel. 606 836 187);

  2. Dwuletnie Studia Podyplomowe z Teologii, dla tych, którzy zainteresowani są pogłębieniem wiedzy teologicznej, wykłady w środy po południu – informacje ks. Tadeusz Ceynowa (tel. 603 767 766)

  3. Dwuletnie Teologiczno-Katechetyczne Studia Podyplomowe dla Nauczycieli, dla nauczycieli innych przedmiotów, którzy chcą nabyć uprawnienia do nauczania religii w szkołach, zajęcia w soboty – informacje ks. Radosław Mazur (tel. 606 836 187)
  Tych, którzy chcieliby studiować, a ze względu na obowiązki nie mogą uczestniczyć w cotygodniowych wykładach, zachęcamy do zapoznania się z ofertą studiów e-learningowych prowadzonych przez Akademię Katolicką w Warszawie (http://e-pwtw.pl).

 13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
  - śp. Helena Blandzińska, zam. ul. Warcisława IV, l. 86

 

Drodzy Parafianie,
Życzymy Wam,
błogosławionej niedzieli
oraz udanego tygodnia pracy.