XIII Niedziela Zwykła – 27.06.2021

1. Dziś (27.06.) w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jednak z racji niedzieli dzisiejszy formularz Mszy św. jest niedzielny.

2. Dziś jeszcze modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób, po wieczornej Mszy św.

3. Witamy dziś w parafii o. Mariana Krakowskiego, który decyzją naszych przełożonych zakonnych został oddelegowany do pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Ojcu Marianowi życzymy obfitości Bożych darów i owocnego pobytu.

4. Dzisiaj po Mszach św. młodzież z naszej parafii sprzedaje wypieki z ciasta, aby uzbierać dofinansowanie na letni wyjazd na rekolekcje OAZOWE oraz zjazd młodzieży redemptorystowskiej.

5. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe:
    - (dziś) w niedziele o godz. 17.30.
    - w dni powszednie o godzinie 18.00.

6. W tygodniu liturgii:
    - we wtorek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; taca zbierana na Bazylikę św. Piotra w Rzymie (świętopietrze);
    - w sobotę – święto św. Tomasza Apostoła;

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:
    w czwartek - o godz. 18.30 – Msza św. wspólnotowa dla grup parafialnych;
    w piątek – spowiedź – rano przed Mszami oraz od godz. 18.00;
    w sobotę – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

8. Od przyszłej niedzieli będzie obowiązywał LETNI porządek Mszy św. (7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 19.00) – czyli nie ma Mszy o godz. 16.00, a ostatnia Msza św. wieczorna będzie o godz. 19.00.

9. KANCELARIA PARAFIALNA w czasie wakacji czynna: we wtorki i czwartki – od godz. 16.00 – 18.00;

10. Za tydzień niedziela adoracyjna; taca tzw. budowlana. Po Mszy św. o godz. 9.00 – zmiana tajemnic różańcowych; Ponadto po Mszach św. zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji oraz na KUL.

11. Siostry Niepokalanki ze Szczecinka zapraszają na wystawę plenerową o Stanisławie Leszczyńskiej – Patronce OKNA ŻYCIA, które znajduje się w ich klasztorze od 2018 roku. Otwarcie wystawy we wtorek, przy ul. Lelewela o godz. 18.45. Wystawa potrwa do listopada br.Chodzi o to, żeby jak najwięcej ludzi poznało Stanisławę Leszczyńską, jej postawę wobec każdego życia ludzkiego oraz przyczynić się do jej beatyfikacji, której pierwszym etapem jest uzyskany już przez Stanisławę tytuł: Sługa Boża.

- śp. Wanda Biegańska, zam. ul. Warszawska, l. 75;
    - śp. Mariusz Szkolnik, zam. ul. Reja, l. 30

Drodzy Parafianie,
Życzymy Wam,
błogosławionej niedzieli
oraz udanego tygodnia pracy.