OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XVI Niedziela Zwykła – 18.07.2021

 
 1. Dzisiaj w parafiach, w których posługują Redemptoryści, obchodzimy święto patronalne – Uroczystość Najświętszego Odkupiciela.

 2. Trwają wakacje. Podziwiając Boga w otaczającej nas przyrodzie nie rezygnujmy ze spotkania z Chrystusem w niedzielnej Eucharystii. Pamiętajmy też o stosownym ubiorze, gdy wchodzimy do miejsc sakralnych.

 3. W czasie wakacji: 
     - Msze w niedziele odprawiane są o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 19.00.
  - kancelaria - czynna we wtorek i czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00.

 4. Modlitwy do św. Rity, o wsparcie w trudnych sytuacjach związanych z życiem rodzinnym, w czwartek (22 dzień miesiąca) po wieczornej mszy.

 5. W przyszłą niedzielę, z inicjatywy papieża Franciszka będziemy przeżywali I Światowy Dzień Dziadków i osób starszych.

 6. 25 lipca (przyszła niedziela) wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po każdej mszy będziemy święcili pojazdy. Prosimy zaparkować pojazdy na parkingu za kościołem. Ofiary zebrane do puszki będą przeznaczone na misjonarzy.

 7. Polecamy nowy, lipcowo – sierpniowy numer miesięcznika „W Naszej rodzinie” wraz z płytą muzyczną „Złote przeboje” w wykonaniu. m.in. Eleni, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Ireny Jarockiej. 

 8. Bardzo dziękuję Panu Zdzisławowi Dawlewiczowi, który przez 3 tygodnie w zastępstwie s. Agaty, posługiwał jako organista.

 9. Parafia w Parsęcku zaprasza na rekolekcje z warsztatami pisania ikon, w dniach: 26.07. – 06.08.; w godzinach 15.00-21.00. Miejsce: sala wiejska. Koszt: 850 zł, ilość miejsc ograniczona. Kontakt: 609 764 109.

 10. Nasza diecezja otrzymała 60 kart wstępu dla osób świeckich na główne uroczystości beatyfikacyjne Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej w dniu 12 września br.  Są to karty wstępu w sektorach znajdujących się przed Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie (miejsca siedzące). Rezerwacja kart wstępu dla osób świeckich oraz do koncelebry: tel. 501 014 614. 
 
 
Urlopowiczom – życzymy udanego WYPOCZYNKU,
a nam wszystkim - błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia