OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021
 
 1. Dzisiaj, z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych; tematem są słowa z Ewangelii wg św. Mateusza: „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” (por. Mt 28, 20). Dzień ten będzie obchodzony w lipcu, w niedzielę, która przypada najbliżej liturgicznego wspomnienia dziadków Pana Jezusa – jak określa się św. Joachima i Annę, rodziców Maryi. Tegoroczne obchody, ze względu na pandemię COVID-19 mają być czasem szczególnej modlitwy w intencji jej ofiar wśród osób starszych.

 2. Dzisiaj (25.07.) również przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących; kończymy obchody Tygodnia św. Krzysztofa organizowane przez misyjne stowarzyszenie MIVA Polska, które zajmuje się pomocą misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. Po każdej Mszy św. będziemy święcili pojazdy. Prosimy zaparkować pojazdy na parkingu za kościołem.

 3. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc osobom poszkodowanym podczas tragicznych nawałnic w Polsce, Niemczech i Belgi.

 4. Modlitwy do św. Moniki, o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób we wtorek (27 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 5. W środę (28.07.) o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Duchowej Adopcji oraz o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 6. Polecamy nowy, lipcowo – sierpniowy numer miesięcznika „W Naszej rodzinie” wraz z płytą muzyczną „Złote przeboje” w wykonaniu. m.in. Eleni, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Ireny Jarockiej.

 7. Miłośników gwiazd zapraszamy w sobotę na nocne oglądanie nieba w ramach projektu Caritas „Piknik pod gwiazdami, czyli wieczorowe i nocne obserwacje nieba”. Spotykamy się o godz. 22.00 przy domu parafialnym.

 8. Za tydzień niedziela adoracyjna; po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych, a taca tzw. „budowlana”.

 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Bronisława Lesińska, zam. ul. Kamienna, l. 92
  - śp. Józef Lewandowski, zam. ul. Sikorskiego, l. 86;
 
Urlopowiczom – życzymy udanego WYPOCZYNKU,
a nam wszystkim – błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!