XVIII Niedziela Zwykła – 01.08.2021

1. Dzisiaj (1 sierpnia), w parafiach prowadzonych przez redemptorystów przeżywamy święto św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zgromadzenia Redemptorystów;

2. Dzisiaj rozpoczyna się sierpień – Miesiąc Trzeźwości. Zachęcamy do powstrzymywania się od picia alkoholu, a trud abstynencji ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do Częstochowy oraz w intencji Ojczyzny, pamiętając o ofierze życia, którą złożyło tak wielu naszych rodaków w sierpniu 1920 r. oraz 1944 r. podczas Powstania Warszawskiego, którego rocznica wybuchu dziś przypada.

3. W czasie wakacji:
    - Msze św. w niedziele odprawiane są o godz. 700, 900, 1100, 1230 i 1900.
    - kancelaria - czynna we wtorek i czwartek, w godz. od 1600 do 1800.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami:
    • w czwartek - o godz. 18.30 – Msza św. wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych i ministrantów;
    • w piątek – spowiedź – rano przed Mszami oraz od godz. 18.00;
    - nie ma odwiedzin chorych;
    • w sobotę – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

5. W sobotę (7 sierpnia) Siostry Służebniczki, które posługują w naszej parafii, będą obchodzić Uroczystość bł. Edmunda Bojanowskiego, Założyciela Zgromadzenia, w 150. rocz. Jego narodzin dla Nieba. Pamiętajmy o siostrach w naszej modlitwie i prośmy Boga, aby były wierne charyzmatowi i duchowości Założyciela, a szczególnie o dar nowych powołań.

6. Modlitwy do św. Jana Neumana orędownika osób chorych na choroby nowotworowe, w czwartek (jak w każdy piąty dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

7.  W piątek - (6 sierpnia), święto Przemieniania Pańskiego. Msze św. w porządku zwykłym.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
    - śp. Jan Onyszko, ul. Chojnicka, l. 94;
    - śp. Bronisława Podsiadło, ul. Chełmińska, l. 90;

Urlopowiczom – życzymy udanego WYPOCZYNKU,
a nam wszystkim – błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia