Uroczystość Wniebowzięcia NMP
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- 15.08.2021

 1. W tym tygodniu przypadają:
  - w wtorek: Wspomnienie św. Jacka, prezbitera;
  - we piątek: Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
  - w sobotę: Wspomnienie św. Piusa X, papieża;

 2. W dniu 08 grudnia 2020 roku Ojciec Święty Franciszek ogłosił bieżący rok - Rokiem Świętego Józefa. W tym wyjątkowym okresie, gdy Siostry Albertynki – które posługują w naszym hospicjum – przygotowują się do 50-lecia istnienia Prowincji Poznańskiej, której patronuje Święty Józef, poprzez peregrynację cudownego obrazu Świętego Józefa Kaliskiego. Od 22 do 29 sierpnia, czyli od przyszłej niedzieli, w kościele p.w. Świętego Franciszka z Asyżu w Szczecinku, przy ulicy Bukowej będzie przebywał cudowny obraz Świętego Józefa, który przybędzie z Narodowego Sanktuarium Opiekuna Świętej Rodziny i Oblubieńca NMP w Kaliszu. Bliższy program nawiedzenia zostanie podany za tydzień.

 3. W terminie 16-25.08. br. odbędzie się Pielgrzymka Miłosierdzia. Będzie ona miała w tym roku charakter duchowy. Od 16 do 24.08. spotkania pielgrzymkowe (apele, Msza św.) będą odbywały się w parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku. Spotkania będą rozpoczynały się o godzinie 19. Wyjątkiem jest 22.08 (niedziela). Wtedy w ramach spotkania zostanie odprawiona Msza św. o godzinie 12.30. Spotkania będą transmitowane na kanale YouTube parafii mariackiej w Szczecinku.
  25.08 odbędzie wyjazd autokarowy na uroczystości urodzin św. Faustyny do Myśliborza. Wyjazd zostanie zorganizowany ze Szczecinka i Koszalina.
  Informacje: Facebook:@pielgrzymkamysliborska, strona www: pielgrzymkikoszalin.pl/ppmilosierdzia
  Zapisy na wyjazd: tel. 500728813, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 4. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do św. Gerarda Majelli.

 5. W czasie wakacji:
  - Msze św. w niedziele odprawiane są o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 19.00.
  - kancelaria - czynna we wtorek i czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00.

 6. Ośrodek Sportu i Rekreacji zwraca się z prośbą, aby poinformować, że w dniu 22.08.2021r. (niedziela) odbędzie się 37 Bieg uliczny Memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku, co spowoduję utrudnienie w ruchu pojazdów, gdyż drogi zostaną zamknięte w godzinach 7:30 – 11:30.

 7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
  - śp. Zdzisław Sochański, zam. ul. Warcisława IV, l. 68

 

Urlopowiczom – życzymy udanego WYPOCZYNKU, 
a nam wszystkim – błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia