XXI niedziela zwykła – 22.08.2021

1. W tym tygodniu przypadają:
    - we wtorek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła;
    - w czwartek - Uroczystość NMP Częstochowskiej (Msze św. jak w dzień powszedni);
    - w piątek - św. Moniki;
    - w sobotę - św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;

2. Od dnia dzisiejszego do przyszłej niedzieli (22.08 – 29.08.) w parafii św. Franciszka będzie miała miejsce peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w naszej gablocie parafialnej.

3. Modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób w przyszły piątek (27. dzień miesiąca), po wieczornej Mszy św.

4. Również w piątek – 27.08. o godz. 19.00, w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinku, odbędzie się spotkanie dla małżeństw pragnących potomstwa. Gościem spotkania będzie ks. Renzo Bonetti, kapłan włoskiej diecezji Werona, wieloletni duszpasterz małżeństw i rodzin. Osoby zainteresowane bardzo serdecznie zapraszamy.

5. Informacja dotyczącą sierpniowych spotkań, tzw. KAZANIA NA GÓRZE - spotkania odbywają się przy Sanktuarium o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory oraz KATECHEZA: "7 SPOTKAŃ Z JEZUSEM - NIKODEM", poprowadzi ks. Marcin Piotrowski - duszpasterz w parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie.
    KATECHEZY mają formułę otwarta, dla wszystkich chętnych - uczestnictwo bezpośrednio przy Sanktuarium na Górze Chełmskiej w Koszalinie oraz poprzez bezpośrednią transmisję na żywo od godz. 15:30. Katecheza dostępna w mediach społecznościowych, za pośrednictwem telewizji internetowej DOBRE MEDIA oraz na Facebooku Fundacji Przymierze. facebook.com/fundacjaprzymierze

6. Ogłoszenie od Ks. Dyrektora Bursy w Szczecinku: Zakończyła się pierwsza część rekrutacji do Bursy dla chłopców ze szkół ponadpodstawowych, podejmujących naukę w Szczecinku. Na dzień dzisiejszy pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zgłoszenia wstępnego dokonuje się przez formularz na stronie Bursy http://www.bursa.szczecinek.caritas.pl/.../formularz... Ewentualne pytania można kierować pod numer 94 37 459 00.

7. W czasie wakacji:
    - Msze św. w niedziele odprawiane są o godz.: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 19.00.
    - kancelaria czynna we wtorek i czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00.

Urlopowiczom – życzymy udanego WYPOCZYNKU,
a nam wszystkim – błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia