XXII Niedziela Zwykła – 29.08.2021

1. Dziś po Mszach zbieramy ofiary do puszki na pomoc Haitańczykom, ofiarom trzęsienia ziemi w Haiti, którzy mieszkają na terenie parafii prowadzonych przez haitańskich redemptorystów. Za Wasze ofiary serdecznie dziękuję.

2. Od przyszłej niedzieli wraca zwykły porządek Mszy niedzielnych, tzn.:
    o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30,16.00, 18.00.

3. Kancelaria czynna od wtorku do piątku, w godz. 10.00 do 12.00 oraz 16.00 do 18.00.

4. S. Agata, organistka zaprasza wszystkich członków Chóru Parafialnego oraz tych, który chcieliby się dołączyć do grupy i śpiewać, na spotkanie w najbliższy poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej, w sali nr 10 w domu parafialnym.

5. W środę, 1 września, przypada 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej; W naszych modlitwach polecajmy tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny;

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami:
    • w czwartek - o godz. 18.30 – Msza św. wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych i ministrantów;
    • w piątek – spowiedź – rano przed Mszami oraz od godz. 18.00;
    - dla dzieci – godz. 17.00
    - odwiedzin chorych – od godz. 8.30;
    • w sobotę – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

7. W przyszłą niedzielę:
    zmiana tajemnic różańcowych – po Mszy o godz. 9.00 rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego
    - dla dzieci – na Mszy o godz. 11.00 i poświecenie przyborów szkolnych;
    - dla młodzieży – na Mszy o godz. 18.00
    spotkanie rodziców dzieci komunijnych – po Mszy o godz. 11.00 w auli;

8. Modlitwy do św. Jana Neumana orędownika osób chorych na choroby nowotworowe, w przyszłą niedzielę (jak w każdy piąty dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

9. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wracają Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku; rozpoczną się w niedzielę 5 września. Hasłem tegorocznego programu są słowa kard. Stefana Wyszyńskiego “Czas to miłość”. Zgodnie z hasłem wydarzenia będą uwypuklały postać Prymasa Tysiąclecia; będzie to też forma naszego przygotowania do jego beatyfikacji. W programie m.in. widowisko muzyczne w muszli koncertowej, wystawa plenerowa oraz seans filmowy. Szczegóły na plakacie i w Internecie.

10. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, w którym m.in. ciekawy artykuł o Siostrach Służebniczkach, posługujących w naszej parafii.

11. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp St. Gądecki w związku z dramatyczną sytuacją, która się dzieje w Afganistanie wystosował specjalny APEL, by przyszła niedziela, 5 września br. była Dniem Solidarności z Afgańczykami. W odpowiedzi na powyższy apel, bp E. Dajczak zarządził, aby tego dnia w naszej Diecezji dołączyć wezwanie modlitewne za uchodźców oraz zorganizować zbiórkę funduszy do puszek po Mszach świętych.

- śp. Wiesław Bartoszewicz, ul. Warszawska, l. 65.
    - śp. Inga Witkowska, ul. Warcisława IV, l. 86.