XXIII Niedziela Zwykła – 05.09.2021

1. Przeżywamy dziś w Polsce Dzień Solidarności z Afgańczykami. Modlimy się o pokój dla Afganistanu, a po Mszach św. zbieramy ofiary na ten cel.

2. Dzisiaj rozpoczynają się Dni Kultury Chrześcijańskiej. Hasłem tegorocznego programu są słowa kard. Stefana Wyszyńskiego „Czas to miłość”. Zgodnie z hasłem wydarzenia będą uwypuklały postać Prymasa Tysiąclecia; będzie to forma naszego przygotowania do jego beatyfikacji.
    Zapraszamy na widowisko teatralne poświęcone kard. Wyszyńskiemu: „Życie jest większe od legend”, w wykonaniu Teatru A z Gliwic. Odbędzie się ono dziś (5 września) w muszli koncertowej w naszym parku. Rozpoczęcie o godz. 14.00, wstęp wolny. Pozostałe wydarzenia Dni Kultury Chrześcijańskiej na plakacie i w Internecie.

3. Modlitwy do św. Jana Neumana, orędownika osób chorych na choroby nowotworowe, dziś (jak w każdy piąty dzień miesiąca) po wieczornej Mszy.

4. Spotkania kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych odbywają się w poniedziałki o godz. 19.15 w kaplicy Wieczernik, w domu parafialnym.

5. W środę, 8 września, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w dni powszednie.

6. Spotkanie kolejarzy w środę, o godz. 17.00 w salce;

7. Wznawiamy po wakacjach spotkania formacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych:
    - schola dziecięca – sobota, godz. 9.30;
    - schola młodzieżowa – niedziela, godz. 16.30;
    - ministranci (młodsi i starsi) – sobota, godz. 9.30;
    - oaza Dzieci Bożych – sobota, godz. 10.15;
    - krąg biblijny – czwartek, godz. 19.00 (po Mszy św. wieczornej).
    Zapraszamy serdecznie także nowe osoby, które chcą się włączyć.

8. Organizujemy wyjazd do Skrzatusza:
    - na Diecezjalne Spotkanie Młodych – w sobotę, 18 września; koszt 35 zł; zapisy w zakrystii oraz u o. Michała i o. Łukasza;
    - oraz na Diecezjalną Pielgrzymkę (dorosłych) – w niedzielę, 19 września; koszt 35 zł, zapisy w kancelarii.

9. Polecamy Wam:
    - wrześniowy numer miesięcznika „W Naszej Rodzinie” wraz z dodatkiem, książką pt. „Błogosławiony Kard. Stefan Wyszyński – Przestrogi dla Polaków – myśli na każdy dzień”.
    - Gość Niedzielny Extra, czyli specjalne wydanie poświęcone postaci Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, których beatyfikacja odbędzie się w przyszłą niedzielę;
    - jest też kolejny numer Gościa Niedzielnego;
    - a dla dzieci – Mały Gość Niedzielny;