XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021

1. Przeżywamy dziś w Polsce beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej. Przez to wydarzenie chcemy dostrzec i wydobyć z ich życia, postaw i słów to wszystko, co ma wartość nieprzemijającą. Ich przesłanie pozostaje bowiem aktualne i ma istotną wartość dla dzisiejszego człowieka.

2. Dziś w Polsce rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania, który obchodzimy pod hasłem: „W blasku ojcostwa św. Józefa”. Św. Józef jest pięknym przykładem wychowawcy, z sercem otwartym na Boga; jest dla nas wzorem człowieka słuchającego Słowa Bożego i posłuszeństwa Bogu. Tydzień Wychowania potrwa do 18 września br.

3. Nabożeństwo Fatimskie w poniedziałek po Mszy wieczornej.

4. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; warto zastanowić się czy w naszym domu w widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także czy my i nasi bliscy nosimy krzyż - symbol wiary;

5. We wtorek na nowennie będziemy się modlić m.in. w intencji Ojczyzny
    i Radia Maryja;

6. W środę, obchodzimy Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej; jest to jednocześnie święto patronalne Apostolstwo Dobrej Śmieci (ADŚ); z tej okazji:
    - o godz. 17.50 – różaniec do siedmiu Boleści Matki Bożej
    - o godz. 18.30 – msza święta w intencji żyjących i zmarłych członków ADŚ;
    Po mszy zapraszamy na spotkanie w AULI domu parafialnego

7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z III roku przygotowania (1 klasa szkoły średniej) w środę, o godz. 19.15 w kościele.

8. Modlitwy do św. Gerarda, w intencji małżeństw oczekujących potomstwa oraz o dobrą spowiedź w czwartek (16 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

9. Przypominamy, że w naszym kościele, w każdy piątek o godz. 15.00 jest odprawiane nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

10. W sobotę, wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży.

11. Biskup E. Dajczak w specjalnym Liście do diecezjan zaprasza do Skrzatusza na uroczystości skrzatuskie, (18-19 września br.) gdzie zainauguruje świętowanie roku jubileuszowego: 50-lecia istnienia naszej Diecezji. Wotum dziękczynienia za te 50-lat będzie ukoronowanie Piety „koroną miłości” tzn. chcemy podarować Jezusowi i Maryi szczególny dar: pragniemy Ich ukoronować naszą miłością. Chcemy podarować złote korony, które będą nie tylko widzialnym symbolem, ale będą połączone z ożywieniem naszej wiary i konkretnymi dziełami miłości – czynami miłosierdzia. Z tej okazji…

12. Organizujemy wyjazd do Skrzatusza:
    - na Diecezjalne Spotkanie Młodych – w sobotę, 18 września; koszt 35 zł; zapisy w zakrystii oraz u o. Michała i o. Łukasza;
    - oraz na Diecezjalną Pielgrzymkę (dorosłych) – w niedzielę, 19 września; koszt 35 zł, zapisy w kancelarii.

13. Do 15 września br. trwa rekrutacja na studia teologiczne w Koszalinie na rok akademicki 2021-2022 dla osób duchownych i świeckich, w tym dla nauczycieli; na 2 letnie studia podyplomowe oraz 5 letnie studia magisterskie. Informacje szczegółowe na ulotkach oraz na stronie Internetowej.

14. Polecamy Wam płytę muzyczną CD z pieśniami religijnymi, nagraną przez Siostry Redemptorystki z Bielska Białej pt. „Stań się ogniem w OGNIU”; ofiara 20 zł.

- śp. Czesława (ona) Krawczyk, zam. ul. Sikorskiego, l. 81;
    - śp. Alicja Stanisz, zam. ul. Chełmińska, l. 85;