OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI Niedziela Zwykła – 26.09.2021

 1. Przeżywamy dziś w Kościele 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież Franciszek pragnie, byśmy budowali poczucie braterstwa z ludźmi, którzy szukają poprawy swojego losu w Europie. Światowy Dzień Migranta ma budzić w nas wrażliwość na osobę migranta, który nie jest dla nas zagrożeniem, ale często jest jeszcze bardziej zalękniony niż my. My czujemy się bezpiecznie, posiadamy dom, rodzinę, a spotykamy osobę, która jest zupełnie bezbronna, bo to, co my mamy, ona musiała w jednym momencie zostawić.

 2. W parafiach prowadzonych przez redemptorystów, wspominamy dziś bł. Kaspra Stanggassingera (1871- 1899), redemptorystę, wychowawcę dzieci i młodzieży.

 3. Ojciec Święty Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego naszej diecezji Krzysztofa Włodarczyka biskupem ordynariuszem diecezji bydgoskiej.

 4. Modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób w poniedziałek (27. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 5. We wtorek, 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15.00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic miast i wsi, a także w innych miejscach publicznych pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy tej akcji modlić się będą o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata, szczególnie w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich oraz o łaskę poznania Boga. Zbiórka pod naszym kościołem o godz. 14.45.

 6. Comiesięczna modlitwa w intencji ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci w ostatnią środę miesiąca (29 września); zapraszamy szczególnie tych, którzy podjęli duchową adopcją dziecka poczętego. O godz. 18.00 modlitwa różańcowa, a następnie Msza św. Na Mszy będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia.

 7. W środę swoje imieniny obchodzi o. Michał Wielgus, wikariusz. Drogiemu Solenizantowi składamy serdeczne życzenia i polecamy Go Waszym modlitwom. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.30.

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca;
  w piątek
  - spowiedź dzieci od godz. 16.30 - o godz. 17.00 różaniec dla nich;
  - spowiedź dla młodzieży i dorosłych – od godz. 18.00;
  - odwiedziny chorych – od godz. 8.30 – po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii;
  w sobotę
  - o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

 9. W piątek, 1 października, rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe:
  - dla dzieci - od poniedziałku do piątku o godz. 17.00;
  - dla młodzieży i dorosłych - codziennie o godz. 18.00;
  - w niedziele – dla wszystkich o godz. 17.30.
  Prosimy grupy parafialne o przewodniczenie tej modlitwie (grafik umieszczony jest w gablocie parafialnej).
  Za odmówienie w całości przynajmniej jednej części różańca (pięciu dziesiątek) w kościele, kaplicy, czy w rodzinie - można uzyskać odpust zupełny.

 10. W najbliższą sobotę, 7 kleryków redemptorystów, w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy ich Waszym modlitwom.

 11. Za tydzień – I niedziela miesiąca; taca tzw. budowlana;
  - po Mszy św. o godz. 9.00 – zmiana tajemnic różańcowych;
  - na Mszy św. o godz. 11.00 – poświecenie różańców dzieci I-komunijnych

 12. W trwającym roku świętego Józefa organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę autokarową do diecezjalnego sanktuarium św. Józefa w Słupsku, 16 października (sobota). Po drodze nawiedzimy dwie Święte Góry: Polanowską z pustelnią franciszkańską i Chełmską z Matką Boską Trzykroć Przedziwną. Zapisy w kancelarii i zakrystii tylko do przyszłej niedzieli. Koszt 35 zł. Zapraszamy.

 13. Prezes GUS przypomina, że do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Wszyscy mieszkańcy Polski są zobowiązani do udziału w tym spisie.

 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Halina Świercz, zam. ul. Warcisława IV, l. 89;