OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII Niedziela Zwykła – 3.10.2021

 

 1. Dziś, w Polsce po raz 4 obchodzimy Niedzielę św. Franciszka. W tym roku inicjatorem działań związanych z tym wydarzeniem, z ramienia Episkopatu Polski, jest „Caritas Laudato Si”, którego programy ekologiczne realizujemy także w naszej parafii. Niedziela świętego Franciszka to „Czas dla stworzenia”. Jesteśmy zaproszeni do patrzenia na świat jako na dar od Boga Ojca, który zatroszczył się, byśmy jako bracia i siostry mieli wspólny dom, pokarm, wodę, powietrze, czyli wszystko, co jest konieczne do życia.
  Z tej okazji dzieci ze Wspólnoty Laudato si przygotowały specjalny program słowno-muzyczny pt. „Ekologiczny Patrol Parafialny” który reklamuje eko zasady i eko porady dla wszystkich nas.

 2. Nabożeństwa różańcowe:
  - dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00;
  - dla młodzieży i dorosłych – codziennie o godz. 18.00;
  - w niedziele – dla wszystkich o godz. 17.30.

 3. W tym tygodniu liturgii wspominamy:
  - w poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu;
  - we wtorek – św. s. Faustynę Kowalską;
  - w czwartek – Najśw. Maryję Pannę Różańcową;

 4. W czwartek, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00 oraz na Mszę wieczorną. Gdyby ktoś z parafian chciał dołączyć do modlitwy w Żywym Różańcu prosimy zgłosić się w zakrystii. Modlitwa ta, to odmówienie codziennej jednej dziesiątki różańca, w wyznaczonych przez Kościół intencjach.

 5. Modlitwy do św. Jana Neumana, orędownika osób chorych na choroby nowotworowe we wtorek (jak w każdy piąty dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 6. W sobotę, 9 października, odbędzie się zbiorowy pochówek dzieci utraconych, tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyniku poronień. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą św. w intencji rodziców, która będzie sprawowana w kościele pw. Narodzenia NMP. O godz. 13.00 dalsza część ceremonii pogrzebowej w kaplicy cmentarnej.

 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali XXI Dzień Papieski dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Z tej okazji nasi pasterze skierowali List pasterski, zatytułowany: Nie lękajcie się. Biskupi zachęcają w nim, by na różne źródła lęków i obaw przeżywanych przez wielu ludzi – naszą odpowiedzią było pokładanie nadziei w Chrystusie, Odkupicielu człowieka, który nadaje sens ludzkiemu życiu i przynosi pokój serca.
  Szczególnym znakiem nadziei dla wielu młodych ludzi w naszej Ojczyźnie jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tradycyjnie, po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc stypendialną dla uzdolnionej, a biednej młodzieży; będzie też można zakupić „papieskie kremówki”.

 8. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00, w auli.

 9. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza do Górki Klasztornej na Dzień Skupienia - 9 października (sobota); wyjazd o godz. 7.30. Zapisy u zelatorki p. Ewy oraz w zakrystii.

 10. 17 października swoje imieniny obchodzi s. Ligoria. Msza św. w intencji Solenizantki będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Drogą Solenizantkę polecamy Waszym modlitwom.

 11. Kapituła Nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża przyznała tegoroczną nagrodę naszej parafiance, Pani Krystynie Czajce-Opanowicz, działaczce społecznej z Civitas Christiana – za determinację i wieloletnią pracę na rzecz budowania katolicko-społecznej rzeczywistości diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a w szczególności miasta Szczecinka, Serdecznie gratulujemy. Ceremonia wręczenia Nagród odbędzie się 17 października o godz. 16.00 podczas uroczystej gali w Filharmonii Koszalińskiej.

 12. Polecamy nowy numer miesięcznika „W Naszej Rodzinie” wraz z książką ks. Ruotolo Dolindo pt. „Głęboka przemiana serca w szkole Maryi”; ofiara 16,90 zł. Zachęcamy również do nabycia Gościa Niedzielnego.

 13. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom dzięki którym mogliśmy wykonać remonty fasady kościoła oraz 2 pokoi i łazienki na poddaszu domu parafialnego.

 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Stefan Kaszuba, zam. ul. Szczecińska, l. 98;
  - śp. Zdzisław Kolasiński, zam. ul. Piłsudskiego, l. 72;
  - śp. Czesław Pokorski, zam. Warcisława IV – l. 96.
  - śp. Genowefa Wojciechowska, l. 73;
  - śp. Teresa i Jerzy Cybart, l. 62 i 67;