XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021

1. Dziś w Kościele obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!” Tradycyjnie, po Mszach św. zbierane są do puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionej, a biednej młodzieży. Można też można zakupić „papieskie kremówki”

2. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 11.00 świętujemy imieniny s. Ligorii, katechetki i przełożonej tutejszej wspólnoty Sióstr Służebniczek. Drogą Solenizantkę polecamy Waszym modlitwom.

3. Nabożeństwa różańcowe:
    - dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00;
    - dla młodzieży i dorosłych – codziennie o godz. 18.00;
    - w niedziele – dla wszystkich o godz. 17.30.

4. We wtorek na nowennie będziemy się modlić m.in. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja;

5. Spotkanie kolejarzy w środę (13 października) o godz. 17.00;

6. Również w środę o 17.50 różaniec do 7-miu Boleści Matki Bożej, a po nim Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

7. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w środę, po wieczornej Mszy św. z procesją wokół kościoła; prosimy o przyniesienie świec.

8. W czwartek, (14 października), obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej; Wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy w przyszłą niedzielę (17 października) na Mszę św. o godz. 16:00; i na spotkanie przy kawie i ciastku w domu parafialnym.

9. W sobotę w liturgii, obchodzimy wspomnienie św. Gerarda, redemptorysty, patrona dobrej spowiedzi oraz małżeństw oczekujących potomstwa. Modlitwy w intencji rodziców oczekujących potomstwa i za matki oczekujące rozwiązania po Mszy św. wieczornej.

10. W przyszłą niedzielę (17 października) będzie zbiórka do puszek na chrześcijan w Ziemi Świętej oraz na Bazylikę Grobu Pańskiego (ta ofiara miała być zbierana podczas liturgii Męki Pańskiej w tegoroczny Wielki Piątek, lecz z racji pandemii zostało to przełożone na niedzielę, 17.10.br.)

11. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem lub w zakrystii można zabrać „kartki wypominkowe”; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii parafialnej.

12. W zakrystii są do nabycia kalendarze diecezjalne na 2022 r. – ofiara 10 zł;

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
    - śp. Czesław Pokorski, zam. ul. Warcisława IV, l. 96;