OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX Niedziela Zwykła – 17.10.2021

 1. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 16.00; a po Niej na spotkanie przy ciastku i kawie w klubie domu parafialnego.

 2. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszki na chrześcijan w Ziemi Świętej oraz na Bazylikę Grobu Pańskiego. Ofiara ta miała być zbierana podczas liturgii Męki Pańskiej w tegoroczny Wielki Piątek, lecz z racji pandemii zostało to przełożone na dziś.

 3. Nabożeństwa różańcowe:
  - dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00;
  - dla młodzieży i dorosłych – codziennie o godz. 18.00;
  - w niedziele – dla wszystkich o godz. 17.30.

 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy, mi.in.:
  - w poniedziałek – św. Łukasza Ewangelistę;
  - w piątek – św. Jana Pawła II – kolejna rocznica objęcia urzędu Biskupa Rzymu;

 5. W poniedziałek, 18 października, swoje imieniny obchodzi o. Łukasz Kalisz, duszpasterz. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.30. Drogiego Solenizanta już dziś polecamy Waszym modlitwom.

 6. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca w środę o godz. 17.00 w auli domu parafialnego.

 7. Modlitwy do św. Rity, o wsparcie w trudnych sytuacjach związanych z życiem rodzinnym, w piątek (22. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 8. W sobotę, 23 października, w naszej parafii odbędzie się Synodalny Dzień Skupienia dla naszego dekanatu, poświęcony trwającemu w Diecezji Synodowi. Rozpoczęcie o godz. 10.00 modlitwą różańcową w kościele, zakończenie ok. godz. 13.00. Do wzięcia udziału zapraszamy nie tylko członków Parafialnego Zespołu Synodalnego, ale KAŻDEGO zainteresowanego parafianina. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii lub w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.

 9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem lub w zakrystii można nabyć „kartki wypominkowe”; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać
  w kancelarii parafialnej.

 10. Za tydzień Niedziela Misyjna. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.

 11. Biskup Diecezjalny Edwarda Dajczak, w specjalnym komunikacie z okazji Jubileuszu 50-lecia naszej diecezji zaprasza nas do „koronowania Skrzatuskiej Piety miłością”, tzn. do podjęcia inicjatyw duchowych, modlitewnych i konkretnych czynów miłości. Jak to zrobić i na czym one polegają wyjaśnia okolicznościowy folder, który po Mszy św. można zabrać do domu.

 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
  - śp. Halina Jóźwiak, zam. ul. Warcisława IV, l. 85;