OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX Niedziela Zwykła – 24.10.2021

 1. Dziś obchodzimy w Kościele Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.

 2. Nabożeństwa różańcowe:
  - dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00;
  - dla młodzieży i dorosłych – codziennie o godz. 18.00;
  - w niedziele – dla wszystkich o godz. 17.30.

 3. Spotkanie Koła Przyjaciół Misji Zagranicznych we wtorek po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19.00) w klubie.

 4. W środę Święto Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Koszalinie.

 5. Modlitwy do św. Moniki o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób w środę (27 dzień miesiąca), po wieczornej Mszy św.

 6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w środę po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 19.00) w sali kolejarzy.

 7. Comiesięczna modlitwa w intencji ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci w ostatnią środę miesiąca (27 października); Zapraszamy szczególnie tych, którzy podjęli duchową adopcją dziecka poczętego. O godz. 18.00 modlitwa różańcowa a następnie Msza św. Tradycyjnie na Mszy św. będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia.

 8. W czwartek Święto świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza. Tego dnia swoje imieniny obchodzą: biskup senior Tadeusz Werno; w naszej wspólnocie zakonnej: Br. Marcin Tadeusz Ankiewicz; oraz Pan Szymon Cieślar, dyrektor Szkoły Katolickiej i dyrygent chóru Orantes. Msza św. w intencji Solenizantów będzie sprawowana o godz. 18.30. Zacnych Solenizantów polecamy w naszych modlitwach;

 9. Kolejne czuwanie modlitewne z cyklu „Duch i ogień” w piątek, 29 października; rozpoczęcie o godz. 19.30. Zapraszamy wszystkich – natomiast młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy 8 SP oraz 1 klasy LO – obecność obowiązkowa.

 10. W sobotę, 6 listopada, o godz. 11.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, (ul. Armii Krajowej 29, w sali 205) odbędzie się konferencja: „Czy po stracie dziecka da się żyć?”; Adresowana jest do rodziców, którzy utracili dziecko w różnych okolicznościach. Informacje szczegółowe na plakacie.

 11. Na stoliku pod chórem lub w zakrystii można nabyć „kartki wypominkowe” za zmarłych; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii parafialnej.

 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Waleria Pokorska, zam. ul. Warcisława IV, l. 90;
  - śp. Henryk Pawliczuk, zam. ul. Staszica, l. 67;