XXXI Niedziela Zwykła – 31.10.2021

1. Dziś w ramach akcji Caritas: „Zapałka nie ogrzeje” będziemy rozprowadzać zapałki oraz zbierać ofiary do puszek na ogrzewanie dla osób ubogich z naszej parafii.

2. W poniedziałek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.
    Na Cmentarzu Komunalnym:
    - od godz. 9.00 – do godz. 12.45 – przy kaplicy będzie odmawiany różaniec połączony z wypominkami za zmarłych. Ofiary z wypominek będą przeznaczone na potrzeby Bursy w Szczecinku prowadzonej przez Caritas;
    - o godz. 13.00 przy kaplicy cmentarnej, rozpocznie się nabożeństwo
    słowa z procesją przez cmentarz;
    - Na cmentarzu nie będzie celebrowana Msza Święta. Wiernych prosimy o wzięcie udziału w Eucharystii w kościołach parafialnych. Przypominamy, że uczestnictwo we Mszy Świętej w Uroczystość Wszystkich Świętych jest dla katolików obowiązkowe.

3. We wtorek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zwane „Dniem Zadusznym”.
    - Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.30, i 18.30.
    Na Mszę świętą o godz. 18.30 zapraszamy rodziny, których bliscy zmarli w okresie od 1 listopada 2020 r. do 31 października br. Prosimy przynieść ze sobą świece.

- Nowenna nieustanna – o godz. 18.00 – bez kazania

- Na Cmentarzu Komunalnym
    - o godz. 19.30 przy kaplicy cmentarnej, rozpocznie się procesja przez cmentarz z modlitwą za zmarłych.

- Wszyscy wierni w Dniu Zadusznym mogą uzyskać jeden raz odpust zupełny, który ofiarować można za zmarłych. Wierni mogą również uzyskać odpust zupełny każdego dnia, w okresie od 1 do 30 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się, choćby w myślach, za zmarłych.

4. Pamiętajmy o modlitwie w intencji zmarłych, bliskich naszemu sercu. Tych, którzy chcą, aby również w parafii modlono się za zmarłych z ich rodzin, zachęcamy do przynoszenia WYPOMINEK. Są one wyłożone na stoliku pod chórem lub w zakrystii i kancelarii; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii parafialnej.
    Nabożeństwo wypominkowe:
    - w dni powszednie - o godz. 18.00
    - w niedzielę - o godz. 17.30

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    w czwartek:
    – Msza św. wspólnotowa dla grup parafialnych o godz. 18.30
    w piątek:
    - spowiedź dla wszystkich przed każdą mszą św.
    – odwiedziny chorych – od godz. 8.30 – po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii
    w sobotę: o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

6. Modlitwy do św. Jana Neumana orędownika osób chorych na choroby nowotworowe, w piątek (jak w każdy piąty dzień miesiąca) po wieczornej Mszy świętej.

7. W sobotę, 6 listopada ulicami naszego miasta przejdzie tzw. Męski Różaniec – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn, za zniewagi, grzechy i bluźnierstwa. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego do kościoła Ducha Świętego, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.

8. W sobotę, 6 listopada, o godz. 11.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, (ul. Armii Krajowej 29, w sali 205) odbędzie się konferencja: „Czy po stracie dziecka da się żyć?”; Adresowana jest do rodziców, którzy utracili dziecko w różnych okolicznościach. Informacje szczegółowe na plakacie.

9. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

10. Polecamy nowy numer miesięcznika „W Naszej Rodzinie” wraz z dodatkiem, książką Marii Simma pt. „Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi”. W Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły, myśli nt. umierania, nieba i eschatologii.

11. Stowarzyszenie „Exordium” zaprasza na warsztaty muzyczno-liturgiczne, które poprowadzą Hubert Kowalski i Jakub Tomalak. Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert uwielbienia. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji na warsztaty można znaleźć na plakacie przy wyjściu z kościoła. Zapisy do 15 listopada.

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
    - śp. Krystyna Barańska, zam. ul. Warcisława IV; l. 76,