OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII Niedziela Zwykła – 7.11.2021

 

 1. We wtorek na nowennie i Mszy św. wieczornej będziemy się modlić m.in. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja oraz zmarłych pracowników Biura Radia Maryja.

 2. W środę (10 listopada) o godz. 17.30 Różaniec do 7-miu Boleści Matki Bożej, następnie Wypominki i Msza św. za zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. spotkanie w klubie;

 3. W czwartek, 11 listopada przypada 103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, po 123 latach niewoli austriackiej, pruskiej i rosyjskiej. Msze święte, jak w dni powszednie. W modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie oraz o tych, którzy ginęli za naszą wolność. Pamiętajmy też o wywieszeniu flag narodowych na naszych domach. 
  Uroczystości miejskie będą w kościele mariackim: Msza o godz. 12.00; uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego o godz. 13.00.

 4. Pamiętajmy o modlitwie w intencji zmarłych, bliskich naszemu sercu. Tych, którzy chcą, aby również w parafii modlono się za zmarłych z ich rodzin, zachęcamy do przynoszenia WYPOMINEK. Są one wyłożone w zakrystii i kancelarii; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii parafialnej.
  Nabożeństwo wypominkowe:
  - w dni powszednie – o godz. 18.00
  - w niedzielę – o godz. 17.30

 5. W następną niedzielę (14 listopada) będziemy obchodzili Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 6. W przyszłą niedzielę przypada również V ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. Z tej okazji będziemy rozprowadzali tzw. torby miłosierdzia.

 7. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 w auli.

 8. W poniedziałek, 15 listopada, w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie o godz. 18.30 odbędzie się darmowa projekcja filmu fabularnego pt. „Czyściec”. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o zapisy w zakrystii lub (kancelarii) do 10 listopada.

 9. Stowarzyszenie Exordium ze Szczecinka zaprasza na warsztaty muzyczno-liturgiczne w dniach 26-28.11.br. które poprowadzą znani kompozytorzy: Hubert Kowalski i Jakub Tomalak. Zwieńczeniem pracy podczas warsztatów jest koncert uwielbienia, który odbędzie się w Kinie Wolność w Szczecinku, 28 listopada br. o godz. 19.00. Wszelkie informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej;

 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
  - śp. Marian Bochenek, zam. ul. Staszica, l. 81;