XXXIII Niedziela Zwykła – 14.11.2021

1. Dziś przeżywamy 13. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Libanie, krajowi wstrząśniętemu potężnym kryzysem ekonomicznym, spowodowanym napływem uchodźców wojennych z Palestyny i Syrii.

2. Dziś też przypada V Światowy Dzień Ubogich. To dzień miłości i solidarności z cierpiącymi z powodu biedy i niedostatku. Można więc zabrać papierową „Torbę miłosierdzia”, wypełnić ją długoterminowymi produktami żywnościowymi. Spakowaną torbę prosimy dostarczyć do kościoła.

3. Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych:
    - w dni powszednie – o godz. 18.00;
    - w niedzielę – o godz. 17.30;

4. Kartki wypominkowe są wyłożone w zakrystii i kancelarii; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii parafialnej.

5. Modlitwy do św. Gerarda, patrona małżeństw oczekujących potomstwa, szczęśliwego rozwiązania oraz dobrej spowiedzi, we wtorek (16. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

6. Msza dla kolejarzy w środę o godz. 16.00 w Wieczerniku; następnie spotkanie w sali.

7. Spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca w środę o godz 17:00.

8. Osoby, którym bliski jest kult Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. w najbliższy piątek, na godz. 15.00;

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata; jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym.

10. Stowarzyszenie Spotkań Małżeńskich zaprasza małżeństwa, szczególnie mające trudności we wzajemnej komunikacji, przeżywające różnego rodzaju kryzysy na weekend dla małżeństw w dniach 3-5 grudnia br. w koszalińskim CEF-ie. Zgłoszenia: tel. 600 984 248 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji i świadectwa uczestników: www.spotkaniamalzenskie.pl

11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in.:
    - artykuł o bł. Edmundzie Bojanowskim, którego 207 rocz. urodzin dzisiaj obchodzimy oraz o Siostrach Służebniczkach Dębickich;
    - specjalny dodatek poświęcony słudze Bożemu księdzu Janowi Masze, który w sobotę 20 listopada zostanie ogłoszonym błogosławionym.

12. Abp St. Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w specjalnie wystosowanym APELU do wiernych Kościoła w Polsce oraz do wszystkich ludzi dobrej woli, prosi o pomoc dla migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Bez względu na okoliczności ich przybycia, na pewno potrzebują naszego wsparcia duchowego i materialnego. Dlatego też prosi o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz ww. migrantów po wszystkich Mszach świętych, w niedzielę 21 listopada.

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
    - śp. Wiesław Matela, l. 69;