OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
- 21.11.2021 -
 
 1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy ona roczny obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego narodzenia, poprzez zbawczą działalność, której szczytem była Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie.

 2. Odpowiadając na apel Abp. Stanisława Gądeckiego, dziś po Mszach św. zbiórka ofiar do puszki na Caritas, które wspomaga migrantów i uchodźców. Nie ma sprzeczności w równoczesnym obowiązku obrony naszych granic i wsparciu dla tych, którzy stali się ofiarami tej trudnej sytuacji. Nie ma też wewnętrznego konfliktu między dobrze rozumianym patriotyzmem i koniecznością obrony naszych granic, - a pomocą bliźniemu w potrzebie, w duchu dobrego Samarytanina.

 3. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W naszej parafii rozpoczną się parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Michał Kamiński, orionista z Malborka. Proszę Was o zorganizowanie i zarezerwowanie sobie czasu wolnego oraz poinformowanie innych osób.

 4. W poniedziałek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30. Przy tej okazji pięknie dziękujemy s. Agacie, naszej organistce, za Jej pracę i zaangażowanie oraz naszemu parafialnemu chórowi, a także chórowi Orantes, pod batutą Pana Szymona Cieślara, oraz scholkom dziecięcej i młodzieżowej.

 5. W poniedziałek rozpocznie się Wielka Nowenna do Św. Andrzeja Boboli w intencji o Boże błogosławieństwo i Bożą ochronę dla naszej Ojczyzny. Na koniec Mszy św. będziemy odmawiać litanię. Zakończenie nowenny 30 listopada.

 6. W środę (ostatnia w miesiącu) o godz. 18.30 msza w intencji ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci; Zapraszamy szczególnie tych, którzy podjęli duchową adopcją dziecka poczętego. Tradycyjnie na Mszy św. będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia.

 7. Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych:
  - w dni powszednie – o godz. 18.00
  - w niedzielę – o godz. 17.30
  Msza święta za zmarłych wypominanych w ciągu całego tygodnia w soboty o godz. 18.30.
  Kartki wypominkowe są wyłożone w zakrystii i kancelarii; czytelnie wypełnione (najlepiej drukowanymi literami) prosimy składać w kancelarii parafialnej.

 8. Modlitwy do św. Rity o wsparcie w trudnych sytuacjach w życiu rodzinnym, w poniedziałek (22. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy świętej.

 9. W czwartek o godz. 18.00 wypominki za zmarłych kolejarzy; później Msza św. w intencji kolejarzy.

 10. Modlitwy do św. Moniki, o dar wiary i nawrócenia dla bliskich osób w sobotę (27 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 11. Zapraszamy wszystkich na kolejne czuwanie „Duch i ogień” w piątek (26.11); rozpoczęcie o godz. 19.30. Młodzież, która się przygotowuje do bierzmowania – obecność obowiązkowa.

 12. Stowarzyszenie Spotkań Małżeńskich zaprasza małżeństwa, szczególnie mające trudności we wzajemnej komunikacji, przeżywające różnego rodzaju kryzysy na weekend dla małżeństw w dniach 3-5 grudnia br. w koszalińskim CEF-ie.
  Zgłoszenia: tel. 600 984 248 lub
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  Więcej informacji i świadectwa uczestników:
  www.spotkaniamalzenskie.pl

 13. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego – dodatek: płyta z filmem w reż. Dagmary Drzazgi pt. "Bez jednego drzewa las lasem zostanie". To dokument opowiadający o beatyfikowanym w minioną sobotę w Katowicach ks. Janie Masze.

 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
  - śp. Kazimierz Topczyński, zam. ul. Szczecińska, l. 92;