OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021r.
1. Dzisiejsza, I Niedziela Adwentu, rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2022/2023, który będziemy przeżywali pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W tym roku chcemy szukać odpowiedzi na pytanie: Jak żyć Eucharystią na co dzień i jak dzielić się nią z innymi ludźmi, tj. chcemy budzić w sobie świadomość, że Eucharystia jest tajemnicą posłania do apostolstwa i do chrześcijańskiego świadectwa.
2. Rozpoczynamy dziś parafialne rekolekcje adwentowe. Potrwają one do środy. Prowadzić je będzie ks. Michał Kamiński, orionista z Malborka. Proszę Was o zorganizowanie i zarezerwowanie sobie czasu wolnego oraz poinformowanie innych osób.
Spotkania rekolekcyjne: od poniedziałku do środy – o godz. 8.30 i 18.30;
Spowiedź: od poniedziałku do środy: od 8.00 – 9.00 oraz 18.00 – 19.00;
W czasie rekolekcji (w poniedziałek, wtorek i środę) nie będzie Mszy roratniej o godz. 6.30. oraz Mszy św. o godz. 7.30;
3. Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest poranna Msza św. RORATNIA o godz. 6.30. Zachęcamy Was do uczestnictwa, a w sposób szczególny dzieci z lampionami.
Roraty – rozpoczniemy po rekolekcjach – tj. w czwartek, o godz. 6.30
4. We wtorek w liturgii wspominamy św. Andrzeja Apostoła; Tego dnia swoje imieniny obchodzą: o. Andrzej Skoczeń oraz o. Andrzej Kiełbasa. Z racji na rekolekcje, Msza św. w Ich intencji będzie w czwartek, 2 grudnia, o godz. 18.30. Drogich Solenizantów polecamy Waszym modlitwom.
5. We wtorek o godz. 18.30 Msza św. w intencji zmarłych Misjonarzy Redemptorystów; po Mszy spotkanie w klubie dla uczestników Koła Przyjaciół Misji Zagranicznych.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
w czwartek – o godz. 18.30 – Msza św. wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych oraz liturgicznej służby ołtarza;
w piątek:
- spowiedź św.: rano przed każdą Mszą św. oraz od godz. 18.00; a dzieci o godz. 17.00
- nie ma odwiedzin u chorych (pójdziemy przed Świętami BN, 17 grudnia)
w sobotę
- o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;
7. W piątek, 3 grudnia o godz. 19.00 w kościele mariackim odbędzie się Adwentowe Czuwanie Młodych. W tym roku przyświecać będzie hasło „Miłość przychodzi”. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania obowiązkowo gromadzi się przy naszym kościele o godz. 18.30 – skąd wspólnie z ojcem Michałem wyruszy do kościoła mariackiego.
 
8. Spotkanie rady parafialnej i synodalnej z Ojcem Prowincjałem, z racji wizytacji, w piątek o godz. 19.15 w klubie. Proszę o obecność.
9. W sobotę, 4 grudnia ulicami naszego miasta przejdzie kolejny „męski różaniec” – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn, za zniewagi, grzechy i bluźnierstwa. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego do kościoła Miłosierdzia Bożego, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.
10. Następna niedziela, to I niedziela miesiąca, adoracyjna; taca tzw. budowlana;
po Mszy św. o godz. 9.00 – zmiana tajemnic różańcowych;
na Mszy św. o godz. 11.00 – poświecimy medaliki dzieci komunijnych;
11. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
12. Dziś przed kościołem (a w tygodniu w kancelarii) można nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece „Caritas”(ofiara: mała 8 zł, duża 20 zł). Z racji pandemii, może warto zanieść je starszym i schorowanym sąsiadom. Przypominamy też, że nasza parafia nikogo nie delegowała do roznoszenia opłatków po domach.
13. Torby miłosierdzia na produkty żywnościowe są do zabrania ze stolika pod chórem… Wypełnione można składać w koszu pod figurą św. Józefa.
14. Polecamy Gościa Niedzielnego z kalendarzem na Nowy Rok i ciekawymi artykułami, które wprowadzają nas w okres Adwentu oraz Małego Gościa z lampionem na roraty. Są też kalendarze przygotowane przez Siostry Karmelitanki.
16. W minionym tygodniu odeszedł do wieczności:
- śp. Zbigniew Łukawski, l. 52;
 
Życzymy Wam, głębokich przeżyć rekolekcyjnych