II NIEDZIELA ADWENTU – 05.12.2021r.

1. Dziś II Niedziela Adwentu. W Kościele w Polsce obchodzimy 22 Dzień modlitwy i pomocy materialnej „Kościołowi na Wschodzie”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
  2. Modlitwy do św. Jana Neumana, orędownika osób chorych na choroby nowotworowe dziś (jak w każdy 5. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

3. RORATY od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci z lampionami.

4. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Mikołaja, biskupa. Z tej okazji po Mszach św. drobny, słodki poczęstunek dla każdego.

5. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Z tej okazji od godziny 12.00 do 13.00 w kościele będzie możliwość uczestniczenia w osobistej modlitwie tzw. Godzinie Łaski.

6. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP to patronalne święto Sióstr Służebniczek. Pamiętajmy o siostrach w naszych modlitwach oraz prośmy o nowe powołania do Zgromadzenia.

7. Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej w środę, o godz. 17.50.

8. Msza w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w środę o godz. 18.30, a po Niej spotkanie w klubie z dr. Andrzejem Sochajem nt. „Całe moje życie zmierza na spotkanie z Bogiem i z bliskimi. – Benedykt XVI”.

9. Msza dla kolejarzy w czwartek, o godz. 16.00 w Wieczerniku; później spotkanie w sali.

10. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11.00 w auli;

11. W kancelarii można nabywać opłatki na stół wigilijny i świece „Caritas”(ofiara: mała 8 zł. duża 20 zł). Z racji pandemii, może warto zanieść je starszym i schorowanym sąsiadom. Przypominamy, że nasza parafia nikogo nie delegowała do roznoszenia opłatków po domach

12. Polecamy nowy, grudniowy numer miesięcznika W Naszej Rodzinie wraz z dodatkiem, książką św. Alfonsa Liguori’go – Umiłowanie Jezusa Chrystusa w życiu codziennym;

13. Siostry Karmelitanki z Bornego już 25 lat modlą się za naszą diecezję. W kancelarii i zakrystii są do nabycia ich ślicznie wydane kalendarze jubileuszowe. Zakup kalendarza będzie też formą pomocy dla Sióstr.

14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
    - śp. Gerard Laskosz, lat 88; tato o. Andrzeja Laskosza
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Życzymy Wam,
błogosławionej niedzieli