OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021r.
 
 1. Dziś III Niedziela Adwentu zwana jest niedzielą Gaudete, tzn. niedzielą radości. Ta radość (wyrażona różowym kolorem szat liturgicznych) ma wynikać nie tylko z bliskości Świąt Bożego Narodzenia, ale również z bliskości Pana, który przychodzi do nas podczas Eucharystii.

 2. Jutro (13 grudnia) przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego; w naszych modlitwach pamiętajmy o naszych braciach i siostrach niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny. W duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego zachęcamy, aby o godz. 19.30 zapalić symboliczną świecę – światło wolności i ustawić w oknie.

 3. We wtorek na Mszy św. będziemy się modlić m.in. w intencji Ojczyzny, 30-lecia istnienia Radia Maryja, współpracowników i ofiarodawców.

 4. Modlitwy do św. Gerarda, redemptorysty, patrona dobrej spowiedzi oraz małżeństw oczekujących potomstwa w czwartek (16. dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

 5. W piątek – 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, w której liturgia słowa będzie przekazywała nam atmosferę Ziemi Świętej w okresie bezpośrednio poprzedzającym przyjście na świat Jezusa Chrystusa.

 6. RORATY od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci z lampionami.

 7. Odwiedziny chorych w najbliższy piątek (17 grudnia), od godz. 8.30; prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii;

 8. Również w piątek (17 grudnia) o godz. 15.00 Msza św. w intencji żywych i zmarłych Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

 9. Od dzisiaj do środy włącznie w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja figury MB Różańcowej. Jest to ogólnopolska inicjatywa Męskiego Różańca, która zawiera się w haśle: „Matko Boża, zjednocz serca Polaków, abyś była bardziej znana i miłowana, aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”. Zapraszamy wszystkich chętnych na różaniec przed Najświętszym Sakramentem po wieczornej Mszy św.

 10. W zakrystii i kancelarii można nabywać opłatki na stół wigilijny i świece „Caritas”(ofiara: mała 8 zł. duża 20 zł.). Z racji pandemii, może warto zanieść je starszym i schorowanym sąsiadom.

 11. Siostry Karmelitanki z Bornego już 25 lat modlą się za naszą diecezję. W kancelarii są do nabycia ślicznie wydane kalendarze jubileuszowe. Zakup kalendarza będzie też formą pomocy dla Sióstr.

 12. Jeśli macie w domu zbędne różańce, lub małe medaliki (nie zepsute – tylko dobre), to można je przynieść do zakrystii lub kancelarii; zostaną one przekazane misjonarzowi, ojcu Janowi Hubnerowi, salezjaninowi, który zawiezie je na misje do Afryki, do Czadu.

 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Wanda Podlasek, zam. ul. Drahimska, l. 74
  - śp. Jarosław Bańka, l. 42
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 
Życzymy Wam,
błogosławionej niedzieli
i udanego tygodnia