IV Niedziela zwykła – 30.01.2022 r.

1. Dziś po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary, aby z okazji jubileuszu 50-lecia naszej Diecezji, ukoronować złotymi koronami Pietę Skrzatuską.

2. We wtorek imieniny obchodzi o. Marian Krakowski. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.30. Drogiego Solenizanta polecamy Waszym modlitwom.

3. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego; Msze św. w porządku zwykłym.
    Z ustanowienia św. Jana Pawła II ten dzień jest obchodzony jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; Polecajmy w tym dniu zakonników
    i zakonnice; po Mszach św. zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne (w tym na Karmelitanki z Bornego Sulinowa).

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami:
    w czwartek
    - o godz. 18.30 – Msza św. wspólnotowa dla wszystkich grup parafialnych;
    w piątek:
    - spowiedź – rano przed Mszami św. oraz od godz. 18.00;
    - nie ma wizyty u chorych;
    w sobotę – o godz. 8:00 różaniec i modlitwy w duchu fatimskim;

5. W sobotę, 5 lutego ulicami naszego miasta przejdzie kolejny męski różaniec – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn, za zniewagi, grzechy i bluźnierstwa. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.

6. W sobotę, 5 lutego, imieniny obchodzi s. Agata, organistka. Msza św. w intencji Solenizantki będzie odprawiona dzień wcześniej, w piątek, 4 lutego o godz. 18.30. Solenizantkę polecamy Waszym modlitwom.

7. Modlitwy do św. Jana Neumanna w intencji osób chorych, zwłaszcza na choroby nowotworowe, w sobotę (5 dzień miesiąca) po wieczornej Mszy św.

8. Za tydzień I niedziela miesiąca, tzw. adoracyjna; po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych; taca przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.

9. Jeśli ktoś z parafian chciałby wspomóc naszą parafię w uzyskaniu dodatkowych środków finansowych, to może to uczynić przekazując 1% ze swoich podatków. Jak to uczynić? W rozliczeniu rocznym podatków – trzeba wybrać jako odbiorcę 1% podatku - Fundację SMS z Nieba (KRS 0000475218) i w celu szczegółowym wpisać hasło: mały kościół. Dzięki temu Urząd Skarbowy przekaże tę kwotę na konto Fundacji SMS
    z Nieba, a Fundacja przekaże je na konto naszej parafii.

- śp. Tadeusz Miller, l. 76;
    - śp. Elżbieta Wira, zam. ul. Piłsudskiego, l. 57;
    - śp. Tomasz Żukowski, l. 54;
    Polećmy Ich Bożemu miłosierdziu...